Aktualnie jesteś: VoiceLAB

Voice and Body of Adult Educators

Międzynarodowy projekt z udziałem VoiceLAB realizowany w ramach programu Erasmus+

2021/2022

Voice and Body of Adult Educators
Fot. z materiałów VoiceLAB

Voice and Body of Adult Educators [Ciało i głos w pedagogice dorosłych] to międzynarodowy projekt realizowany w ramach programu Erasmus+ Komisji Europejskiej. Bazuje na założeniu, że praca pedagoga ściśle wiąże się z działaniami performatywnymi. Głos i ciało wspólnie tworzą kanał, jakim przekazywana jest wiedza. Stanowią podstawowe narzędzie komunikacji, zarówno werbalnej, jak i niewerbalnej.

Projekt ma na celu stworzenie i udostępnienie gronu edukatorów narzędzi pozwalających świadomie i w pełni wykorzystywać te narzędzia: mówić tak, by być słyszanym i słuchanym, nie nadwerężając przy tym strun głosowych.

Koordynatorem projektu jest paryskie stowarzyszenie Élan Interculturel. Jego celem jest tworzenie płaszczyzny dialogu międzykulturowego i poprawiania doświadczeń związanych z kulturową różnorodnością. Misją Élan Interculturel jest promowanie holistycznego spojrzenia na kulturę (w ujęciu psychologicznym i socjologiczno-antropologicznym), m.in. przez tworzenie innowacyjnych sposobów nauczania.

Fot. Maciej ZakrzewskiTomasz Wierzbowski to aktor i muzyk w spektaklach „Ewangelie dzieciństwa”, „Cesarskie cięcie”, „Anhelli. Wołanie” oraz „Armine, Sister” Teatru ZAR. Autor serii wydawniczej 3/2 poświęconej muzyce (dotychczas w serii ukazały się książki „Jak system równomiernie temperowany popsuł harmonię” Rossa Duffina oraz „Temperacja. Jak muzyka stała się polem bitwy wielkich umysłów zachodniej cywilizacji” Stuarta Isacoffa). Autor i współautor muzyki do filmów krótkometrażowych oraz do spektakli teatralnych w Polsce i za granicą. Wspólnie z Aleksandrą Kotecką zaangażowany w pracę studia produkcji muzycznej Foxterrier Production.

Fot. Tobiasz PapuczysAleksandra Kotecka od 2004 r. współpracuje z Teatrem ZAR. Brała udział w powstawaniu spektakli „Ewangelie dzieciństwa”, „Cesarskie cięcie”, „Anhelli. Wołanie” oraz „Armine, Sister”. Autorka i współautorka muzyki do filmów oraz spektakli w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Twórca studia produkcji muzycznej Foxterrier Production. Zajmuje się polifonicznym śpiewem gruzińskim, nad którym pracuje zarówno podczas wypraw źródłowych, jak i w ramach własnych poszukiwań. Wspólnie z Tomaszem Wierzbowskim i Krzysztofem Paździorą prowadzi dogłębny projekt pracy nad polifonicznymi pieśniami gruzińskimi. Zajmuje się muzyką prawosławia, którą poznawała we Lwowie, Sankt Petersburgu i Supraślu. Efektami swojej pracy dzieli się podczas warsztatów. Od 2005 r. praktykuje jogę. Ukończyła trzy roczne kursy doskonalące prowadzone przez Paulinę Stróż, dyplomowanego nauczyciela ze stopniem Junior III. W 2016 r. ukończyła w Indiach ośmiotygodniowy kurs poświęcony oddechowi. Chcąc stale doskonalić swój warsztat, bierze udział w warsztatach z najlepszymi nauczycielami z Polski i zagranicy. Obecnie szkoli się do egzaminu na stopień Introductory II. W swojej praktyce wokalnej oraz w pracy warsztatowej wykorzystuje  techniki relaksacyjne oraz wschodnie metody pracy z oddechem.

 

śr.–czw. 16–17/06/2021, Francja, Paryż, Élan Interculturel, avenue Denfert-Rochereau 82

EU-flag-Erasmus_vect_POS

 

 

 

 

 

Partnerzy

775f9dfccesie-logoLogo_LXX-05Logo_InstitutPolonaisinstgrotow_logo-kolor