Aktualnie jesteś: Przestrzeń styku // interface

Spotkania z ekspertami

W ramach projektu badawczo-artystycznego „Przestrzeń styku // interface”

Obserwując coraz większy rozdźwięk między sektorem kultury a światem technologii, chcemy przybliżyć zagadnienia, które pozornie przynależą do innego świata niż kultura i sztuka. Dlatego w ramach projektu „Przestrzeń styku // interface” odbędą się spotkania  z ekspertami – Dominiką Stryjewską i Ivánem Ferrerem-Orozco – którzy opowiedzą o nowych technologiach z perspektywy własnych doświadczeń zawodowych.

Eksperci:

Dominika Stryjewska jest doktorką psychologii, jest doświadczoną konsultantką w obszarze zarządzania zmianą i wdrażania innowacji. Jako wieloletnia wykładowczyni akademicka, łączy swoje zamiłowanie do nauki z praktycznym doświadczeniem. W swojej pracy zajmuje się tematyką komunikacji, perswazji oraz ekspresji treści, poszukując innowacyjnych sposobów na ich wykorzystanie w różnych kontekstach. W wolnych chwilach współprojektuje przestrzenie publiczne, które zachęcają do interakcji i wspólnego spędzania czasu. Zafascynowana nowymi technologiami, postrzega narzędzia cyfrowe jako klucz do odkrywania nowych możliwości i ulepszania codziennego życia.

Iván Ferrer-Orozco jest meksykańskim kompozytorem, artystą mediów elektronicznych i twórcą muzyki komputerowej. Jego kompozycje były wielokrotnie wykonywane na festiwalach i przez zespoły z Meksyku, Hiszpanii, Kanady, Argentyny, Chile, Korei Południowej, Hongkongu, Wietnamu, Ekwadoru, Japonii, USA, Niemiec, Irlandii, Portugalii, Włoch i Cypru. Był artystą-rezydentem m.in. w: Akademie der Künste Berlin, Schleswig-Holsteinisches Künstlerhaus, Residencia de Estudiantes, Camargo Foundation, MacDowell Colony, Djerassi, CMMAS, Hooyong Performing Arts Centre, ARTos Foundation, Ibermusicas, Europe I-Portonus, Conseil des Arts et Lettres du Québec. Jako artysta mediów elektronicznych występuje solo, ale także współpracuje z innymi artystami i zespołami. W 2019 roku został członkiem Sistema Nacional de Creadores de Arte – programu rządu meksykańskiego, przyznawanego wybitnym artystom wszystkich dyscyplin. Przez osiem lat był członkiem Neopercusion, madryckiego zespołu współczesnego, a obecnie pracuje z The Experimental Tooth, Vertixe Sonora Ensemble oraz Synergein Project. W latach 2023–2024 był członkiem Forms of Culture Research Group w ramach programu studiów w zakresie muzeologii krytycznej, artystycznych praktyk badawczych i studiów kulturowych w Muzeum Narodowym i Centrum Sztuki Reina Sofia.

Basia Rogoś-Turek jest badaczką i projektantką, a we wrocławskiej agencji Nomtek pracuje jako Product Managerka. Zarządzała kierunkiem studiów User Experience Design/Product Design na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu przez 11 lat. Swoją przygodę z tworzeniem produktów cyfrowych rozpoczęła 15 lat temu i od tamtej pory stara się jednoczyć świat użytkownika ze światem technologii i biznesu. Łączy badawczo-strategiczne kropki, budując wartość produktów i usług cyfrowych. Zmiana to jej drugie imię: założyła butikową agencję UX-ową zanim to jeszcze było modne, pracowała przy wielomilionowym produkcie interaktywnym – przeglądarce Opera, a także dla światowych gigantów (eBay, Vattenfall, KGHM, Orlen) i małych, zwinnych start-upów.

Filmy

Dominika Stryjewska

Dominika Stryjewska

Technologia manualna a technologia digitalna

Dominika Stryjewska

Dominika Stryjewska

Między realnym a wirtualnym

Dominika Stryjewska

Dominika Stryjewska

AI jako asystent

Dominika Stryjewska

Dominika Stryjewska

Czym jest inteligencja

Dominika Stryjewska

Dominika Stryjewska

Przekonanie, że musi trwać i że musi boleć

Basia Rogoś-Turek

Basia Rogoś-Turek

Tylko technologia i aż technologia

Iván Ferrer-Orozco

Iván Ferrer-Orozco

WHAT SOLUTIONS CAN IMMERSIVE AUDIO OFFER TO CULTURE AND ARTS?

2

upstream_b&w