Warsztaty prowadzone przez Natalię Połowynkę
Program My Voice is My Country
22–24/04/2016 {piątek–niedziela} 13:00–16:00
Studio Na Grobli, ZARzona
Warsztaty w języku angielskim
Koszt: 200 zł
Woda czasu obmywa cię i unosi w zapomnienie całe twoje życie – miłość, śmierć, przeznaczenie… Co pozostaje? Tylko głos… Głos, który nie może być podzielony na duchowy, ludowy, świecki. On istnieje w człowieku jako całość. Tak samo jak człowiek ma jedno serce.
Na warsztaty złożą się: badania artystyczne, osobiste odkrywanie kanonów, szkół – wypracowywanie nowych podejść do pieśni artystycznej, tworzenie nowej formy teatralnej jako ikony czasu. Ziemia – Pieśń to praca nad zjawiskiem „pieśni” w teatrze współczesnym, w pełnym spektrum tego zjawiska. Pieśń tradycyjna jest podstawą, zasadą, żywym kanonem, który daje początek każdemu gatunkowi muzycznemu.
Zapraszamy zawodowych aktorów i śpiewaków, którzy chcą poszerzyć swoje zawodowe horyzonty, wejść do zawodu na nowo.
Natalia Polovynka to śpiewaczka, aktorka teatralna i filmowa, reżyserka, pedagożka, założycielka i szefowa Lwowskiego Ośrodka Teatralnego „Słowo i Głos”. Studiowała muzykę w Państwowym Konserwatorium Muzycznym im. Mykoły Łysenki we Lwowie (klasa prof. Marii Tarnawieckiej), odbyła staż w Workcenter of Jerzy Grotowski w Pontederze we Włoszech. Wykonawczyni tradycyjnej muzyki sakralnej i świeckiej, romansu, muzyki klasycznej i współczesnej ukraińskiej muzyki akademickiej. Twórczyni projektów z pogranicza teatru i muzyki. Stosując unikalną teatralną metodykę pracy z głosem i śpiewem, prowadzi liczne warsztaty m.in. na Uniwersytecie Yale (USA) i Uniwersytecie Walijskim (Wielka Brytania). Pedagożka podczas „Atelier”, projektu edukacyjnego realizowanego w Instytucie Grotowskiego w latach 2007 i 2008. W latach 1988–2006 aktorka i dyrektora muzyczna Teatru im. Łesia Kurbasa we Lwowie. W latach 2003–2010 kierowała założoną przez siebie Pracownią Pieśni (Majsternia Pisni). W 2010 roku zainicjowała i od tej pory prowadzi we Lwowie Akademicki Teatrаlny Ośrodek Badań i Edukacji Artystycznej „Słowo i Głos”. Laureatka wielu wyróżnień, w tym Państwowej Nagrody im. Tarasa Szewczenki oraz wyróżnień otrzymanych na wielu międzynarodowych festiwalach teatralnych i filmowych m.in. Silver George Award dla najlepszej aktorki za pierwszoplanową rolę w filmie „Bracia. Ostatnia spowiedź” (reż. Victoria Trofimenko, 2013). W ubiegłym roku została nagrodzona pięcioma nagrodami podczas prestiżowych międzynarodowych festiwali filmowych w USA, Kanadzie, Włoszech i w Ukrainie za główną rolę w filmie „Matka Apostołów” (reż. Zaza Buadze, 2020), opartym na prawdziwej historii wojny Rosji z Ukrainą w 2014 roku.
Wypełnioną kartę zgłoszenia prosimy przesyłać do 8 kwietnia 2016 roku do Eweliny Sochackiej na adres warsztaty@voicencounters.art.pl, wpisując w temacie wiadomości „Warsztaty VoicEncounters” z dopiskiem tytułu wybranych warsztatów. Odpowiedzi prześlemy do 11 kwietnia 2016. Liczba miejsc ograniczona.