Aktualnie jesteś: Projekty

Obrazy Ciszy

Obrazy Ciszy
proj. Barbara Kaczmarek

Czy można zobaczyć dźwięk? 

Czy można usłyszeć obraz? 

Jak doświadczenia odbierane za pomocą różnych zmysłów mogą być kluczem do ciszy?

„Obrazy Ciszy” to to linia programowa Festiwalu Ciszy, którą tworzą warsztaty performatywne balansujące na granicy zmysłów, odkrywające multisensoryczną wielowymiarowość ciszy.

Program

sob.
06/04/2024
14.15
Wydarzenia poza siedzibą
Jak patrzeć żeby zobaczyć ciszę

Warsztaty performatywne prowadzone przez dr. Bartosza Radziszewskiego
W ramach Festiwalu Ciszy, linia programowa „Obrazy Ciszy”

Bulvary (Księcia Witolda 11, Wrocław)

Fot. Tobiasz PapuczysAleksandra Kotecka od 2004 r. współpracuje z Teatrem ZAR. Brała udział w powstawaniu spektakli: Ewangelie dzieciństwa“, Cesarskie cięcie”, Anhelli. Wołanie” oraz Armine, Sister”. Autorka i współautorka muzyki do filmów oraz spektakli w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Twórczyni studia produkcji muzycznej Foxterrier Production. Zajmuje się polifonicznym śpiewem gruzińskim, nad którym pracuje zarówno podczas wypraw źródłowych, jak i w ramach własnych poszukiwań. Wspólnie z Tomaszem Wierzbowskim tworzy linię muzyczną spektaklu Teatru ZAR „Anhelli. Skowyt”,  a także prowadzi projekt pracy nad polifonicznymi pieśniami gruzińskimi. Zajmuje się muzyką prawosławia, którą poznawała we Lwowie, Sankt Petersburgu i Supraślu. Efektami swoich poszukiwań dzieli się podczas warsztatów. Od 2019 prowadzi we Wrocławiu cykle rocznych warsztatów laboratoryjnej pracy VoiceLAB. Od 2020 ten program warsztatowy jest częścią francuskiego programu Qualiopi. Bada wpływ technik relaksacyjnych na pracę performera.

Od lat fascynuje się dźwiękiem, jego fizyczną naturą oraz nieskończonym potencjałem. W 2019 zaczęła współpracę z Biosonology Institute Art in Listening Accademy w Turynie. W 2022  ukończyła kurs uprawniający do pracy jako terapeuta dźwięku w nurcie stymulacji biosonologicznej.

 

Na warsztaty, wyjazd i spacer obowiązują zapisy do 27.03.2024 na adres festiwalciszy@gmail.com

Wejściówki można zarezerwować online za pośrednictwem strony internetowej Instytutu im. Jerzego Grotowskiego: www.bilety.grotowski-institute.pl