Aktualnie jesteś: Warsztaty

Actor’s Atelier

Projekt edukacyjny we współpracy ze Studiem Dès Vu (Stambuł, Turcja)

pt.–niedz. 21–23.06.2024
Beşiktaş/Stambuł (Turcja)

pon.–pon. 1–8.07.2024
Przestrzenie Instytutu Grotowskiego, Wrocław

W języku angielskim z tłumaczeniem na język turecki 

„Actor’s Atelier” to projekt przeznaczony dla tych, którzy chcą skonfrontować swój warsztat aktorski z technikami preekspresyjnymi i tradycyjnymi technikami śpiewu – niedocenianymi lub wręcz pomijanymi jako źródła materiału aktorskiego. W ramach projektu studia i grupy artystyczne przetestują w praktyce wybrane filozofie i kultury ekspresji związane z ciałem oraz tradycje śpiewu, by następnie wykorzystać ich zasady w treningu aktorskim. Projekt łączy praktykę z refleksją, a jego celem jest rozwój głębokiej kultury ciała w pracy aktora.

„Actor’s Atelier” to kompleksowy i holistyczny trening fizyczny i wokalny oraz samokształcenie, otwarcie się na nowe źródła pracy teatralnej oraz innowacyjna metodologia pracy aktora, akcentująca samorozwój ze szczególnym uwzględnieniem autodiagnozy i umiejętności komunikowania procesów aktora. U podstaw projektu leży przekonanie, że aby twórczo rozwijać metody pracy artystycznej, warto – a nawet trzeba – nieustannie konfrontować swój warsztat z bogactwem i różnorodnością metod wypracowanych przez pedagogów i artystów wywodzących się z innych kultur i tradycji. Jednym z głównych celów „Actor’s Atelier” jest pokazanie i odejście od obecnej w praktyce aktora binarności: przejście od uprzedmiotowienia ciała do jego upodmiotowienia, od „posiadania ciała” do „bycia ciałem”.

Szczegółowe informacje i zapisy: info@studiodesvu.com

Harmonogram

21–23.06, Stambuł
Warsztaty „Embodied Creation”, Mertcan Semerci & Aleksandra Kugacz-Semerci

1-8.07, Wrocław
Drugi etap „Actor’s Atelier”, Studio WACHOWICZ/FRET – Przemysław Błaszczak – Jakub Gontarski – Aleksandra Kugacz Semerci & Mertcan Semerci