Aktualnie jesteś: Warsztaty

Bojowy partnering

Warsztaty prowadzone przez Jakuba Gontarskiego

Najbliższe warsztaty:

sob.–niedz. 5–6/06/2021
sob. 15:00–19:00, niedz. 10:00–13:00 i 15:00–18:00
Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli

Zapisy do 31 maja
W językach polskim i angielskim

Bojowy partnering
Fot. Vincenzo Pettita

„Bojowy partnering” to warsztaty poznania własnych nawyków i wzorców ruchowych w celu odkrywania i wydobywania potencjału w nowych jakościach ruchowych. To praktyka konsolidacji wcześniejszych doświadczeń – rozumianych jako pomost, przejście i związek pomiędzy tym, co wiemy, a tym, czego nie znamy. To ścieżka integracji różnorodnych sił fizycznych w celu budowania świeżego dialogu, który nie odrzuca oporu lub jego utraty, siły i delikatności, ale który uczy kreatywnych odpowiedzi na impulsy ruchowe przez budowanie własnej autonomii. Poszukujemy naturalnych zależności i współpracy pomiędzy: kinetyką, statyką, dynamiką, stanem równowagi a jej utratą. Zajęcia rozpoczynamy rozgrzewką, następne elementy to: gry interaktywne (zmysł orientacji przestrzennej i koordynacja wzrokowo-ruchowa, zmysł strategiczny i taktyczny), aspekt bojowości (zwiększamy częstotliwość naszej uważności, czujności i obecności, ale nie przez wymuszenie i egzekwowanie, tylko przez autoobserwację, stan rozpoznania i przede wszystkim ciekawość), na końcu partnerowanie i eksploracja jego ekspresyjnych jakości. Nabieramy większej pewności i zaufania do własnego ciała i współpracy z otoczeniem oraz partnerami.
Podczas fizycznych interakcji poruszamy tematykę podejmowania decyzji, odpowiedzialności i bezpieczeństwa. Pracujemy na własnym ciężarze ciała. Praktykujemy: skoki, łapanie, podnoszenie, toczenie, spadanie, przekierowanie trajektorii ruchowych, przyciąganie, podcinanie, podążanie. Badamy potencjał kinetyczny w sile odśrodkowej i dośrodkowej. Inspiracje zaczerpnięte są z gier interaktywnych play fight, capoeiry, kontakt improwizacji, partnerowania.
Jakub Gontarski

Warsztaty skierowane są do aktorów, tancerzy, pasjonatów sztuk walki, sportu oraz osób poszukujących narzędzi treningowych w swoim rozwoju fizycznym.

gontarJakub Gontarski jest trenerem, certyfikowanym instruktorem programów oddechowych Oxygen Advantage® oraz Buteyko Clinic International® Accredited Practitioner. Pracuje jako certyfikowany trener personalny pod okiem Steve’a Maxwella (USA) i wielu innych mistrzów. Specjalizuje się w treningu ogólnorozwojowym i koordynacyjno-motorycznym, ma trzydziestoletnie doświadczenie w uprawianiu sportu, sztuk i sportów walki oraz w tańcu. Certyfikowany instruktor rekreacji ruchowej (specjalizacja samoobrona AZS-AWF Wrocław). Absolwent Wrocławskiej Szkoły Kaskaderów Filmowych „13” pod kierunkiem Marka Sołka. Współpracuje z Instytutem Grotowskiego w ramach projektów badawczych BodyConstitution i Actor’s Atelier. Dziewięć lat uprawiał japońskie judo w klubach sportowych Gwardia Wrocław i AZS-AWF Wrocław, a od dziesięciu lat trenuje brazylijską sztukę walki capoeira (w Brazylii i wielu krajach europejskich). Trenuje boks, biega, czerpie inspiracje z różnych dziedzin ruchu. Od wielu lat związany z kontakt improwizacją oraz tańcem współczesnym w Polsce i za granicą. Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych MOMENTUM. Współorganizuje Wrocławski Festiwal Ruchu „Cyrkulacje”. Lider programu edukacyjnego Planet Kids we Wrocławiu.
www.jakubgontarski.com

Harmonogram

5–6/06/2021
sob. 5/06, 15:00–19:00
niedz. 6/06, 10:00–13:00 i 15:00–18:00

Languages: Polish and English

Koszt: 350 PLN

Wypełnioną kartę zgłoszenia należy wysłać na adres mailowy jakubgontarski.trener@gmail.com do 5 kwietnia (warsztaty kwietniowe) i 31 maja (warsztaty czerwcowe). Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata pełnej kwoty. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Warsztaty „Bojowy partnering” są częścią programu „Struna ciała” (The String of the Body)
Więcej informacji: facebook.com/thestringofthebody/

Galeria zdjęć