Carmina

Spektakl Teatru Brama

niedz. 16.10.2022, 19:00
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium

Wstęp wolny, wymagana rezerwacja bezpłatnej wejściówki

Carmina
Fot. Sayna Ghaderi

Co artysta może zrobić dla świata w czasie kryzysu? A co powinien zrobić dla siebie? To chyba ostatnio najczęściej powtarzane i przez to banalnie już brzmiące pytania ludzi teatru w dobie pandemii, czy też wojennych i ekonomicznych katastrof. Rozwiązań szukamy w wielkiej literaturze, zasłużonych poprzednikach, nowoczesnych badaniach i indywidualnych terapiach. Świat bombarduje nas złotymi radami. Albo oczekuje, że to my będziemy te rady generować w naszych spektaklach.

By zmierzyć się z tymi oczekiwaniami zapraszamy widzów do „Carmina – Domu Polaków w kryzysie”. Kiedy rozsiądą się już wygodnie i oddadzą się pod opiekę naszym instruktorom, zaczniemy zbiorowe uzdrawianie. Patronować nam będzie Horacy, ojciec wszystkich złotych rad, nawołujący do poszukiwania harmonii i spokoju ducha. Podążymy za najdziwniejszymi teoriami, podejmiemy się najbardziej kontrowersyjnych terapii. I chociaż nie możemy nikomu obiecać, że wyjdzie z tego seansu bez szwanku, to gwarantujemy jedno – zostanie z nim pieśń, a to ostatnie, co może nas jeszcze uchronić od szaleństwa…

Teatr Brama założył w 1996 roku w Goleniowie Daniel Jacewicz. Nazwa teatru wzięła się od jego pierwszej siedziby – Bramy Wolińskiej. Dziś Brama jest znanym w Polsce i na świecie niezależnym teatrem alternatywnym, tworzącym w Goleniowie tętniące życiem środowisko kulturalne. Można się o tym przekonać w trakcie odbywających się co roku festiwali: Goleniowskich Spotkań Teatralnych BRAMAT czy Festiwalu Teatralnego ŁAKNIENIA. Motywację Bramy do działań pod kątem zarówno artystycznym, jak i kulturotwórczym stanowi chęć zrewolucjonizowania relacji między artystą na scenie a widzem. Spektakl jest okazją do spotkania, a także stwarza płaszczyznę do dialogu. Jako stowarzyszenie edukacyjno-społeczno-kulturalne, Brama wykorzystuje formalne i nieformalne metody edukacji, stwarzając społeczności lokalnej możliwość podniesienia jakości życia, a tym samym tworząc bogatą ofertę kulturalną w Goleniowie.
teatrbrama.org

Występują: Evanthi Athanasiadi, Jenny Crissey,  Aleksandra Ślusarczyk, Weronika Więzowska, Patryk Bednarski, Wojciech Rosiński
Reżyseria: Daniel Jacewicz
Dramaturgia: Katarzyna Knychalska
Ruch sceniczny: Dominika Knapik
Scenografia, kostiumy: Karolina Mazur
Konsultacje muzyczne / muzyka: Szymon Wójciński
Reżyseria światła: Wolfgang Macher
Technik oświetleniowiec: Konrad Bartoszewicz
Reżyseria dźwięku: Jacek Gałkiewicz
Rejestracja wideo spektaklu: Karol Budrewicz
Premiera: 15 października 2022, Teatr Brama w Goleniowie
Czas trwania: ok. 60 min

niedz. 16.10.2022, 19:00

Jeśli są Państwo osobami ze specjalnymi potrzebami i planują wziąć udział w wydarzeniu, prosimy o kontakt mejlowy lub telefoniczny minimum 3 dni wcześniej: sekretariat@grotowski-institute.pl, tel. 71 34 45 320. Taka informacja pozwoli nam wdrożyć rozwiązania, które sprawią, że wydarzenie będzie dla Państwa dostępne.

Spektakl powstał w ramach programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

min

12-ofInstytut Teatralny

 

Galeria zdjęć