Aktualnie jesteś: Rezydencje

Ćwiczenia z rozpoznania

Pokaz pracy Pawła Bernadowskiego w ramach programu „Rezydencje artystyczne dla zespołów teatralnych i indywidualnych twórców”

czw. 9.12.2021, 18.00
Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli
W języku polskim

Czas trwania: 45 min

Ćwiczenia z rozpoznania
Fot. D. Radecki

Paweł Bernadowski (Polska) to aktor, absolwent wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Ma na swoim koncie role teatralne, serialowe i filmowe. Uczestniczył w wielu warsztatach prowadzonych m. in. przez Jana Peszka, Agatę Dudę-Gracz, Ohada Naharina. Jest laureatem głównej nagrody aktorskiej podczas XIX Festiwalu Dramaturgii Współczesnej. „Ćwiczenia z rozpoznania” to jego pierwsza autorska realizacja. Fascynuje się tańcem klasycznym, jest zapalonym podróżnikiem, a w wolnym czasie praktykuje jogę.

Wydarzenie „Ćwiczenia z rozpoznania” będzie scenicznym efektem miesięcznych poszukiwań twórcy. Widzowie zobaczą, jak poprzez historię Narcyza, przekształcił on swoją biografię na działanie teatralne. Badanie mitu stanowić będzie równocześnie badanie samego siebie. Młody artysta przejrzy się w oczach innych, poszukując w ten sposób odpowiedzi na pytania dotyczące natury człowieka.

Koncepcja i wykonanie: Paweł Bernadowski
Opieka: Kamila Klamut

Po prezentacji, o godz. 19.00, odbędzie się spotkanie z rezydentem i opiekunką.

Rezydencja „Ćwiczenia z rozpoznania”, 8/11 ‒ 11/12/2021

W trakcie trwania rezydencji twórca będzie dokonywał samorozpoznania poprzez konfrontację siebie z mitycznym Narcyzem. W procesie wzajemnego obserwowania istotne stanie się badanie części wspólnych między artystą a postacią, jak również eksplorowanie tematu tożsamości oraz stworzenie autorskiego tekstu i jego scenicznej prezentacji. Wszystkie podejmowane działania skupią się wokół pojęć takich jak Piękno i Prawda. Główne źródło inspiracji oraz podstawę do pracy twórczej stanowią „Metamorfozy” Owidiusza.

Rezydent: Paweł Bernadowski
Opieka: Kamila Klamut