Aktualnie jesteś: Rezydencje

„To jest czerwone!” Teatralne badanie cyklu menstruacyjnego

Pokaz pracy Gai Mencagli w ramach programu „Rezydencje artystyczne dla zespołów teatralnych i indywidualnych twórców”

pt. 30.09.2022, 19.00
Studio Na Grobli

Wstęp wolny, wymagana rezerwacja bezpłatnej wejściówki

W języku angielskim (z elementami włoskiego i duńskiego)
Czas trwania: 45 min

„To jest czerwone!” Teatralne badanie cyklu menstruacyjnego
Fot. Brynn Berryhill

Gaia Mencagli (Dania/Włochy) jest artystką teatralną mieszkającą w Trieście we Włoszech. Wcześniej mieszkała w Minneapolis, gdzie pracowała jako artystka teatralna, współpracując z teatrami i zespołami teatralnymi. W 2018 roku ukończyła studia w Dell’Arte International School of Physical Theatre w Kalifornii, a wcześniej studiowała w Danii i we Włoszech. Obecnie pracuje nad nowym monodramem „Historie o jajkach i mące” (Stories of Eggs and Flour) i uczy dzieci i dorosłych w Hangar Teatri.

„To jest czerwone!” to pokaz pracy o pięknie i tajemnicy cyklu menstruacyjnego, w którym istotne role odgrywają: ruch, język poetycki, teatr przedmiotu, muzyka, humor i interakcja z publicznością.

Koncepcja i wykonanie: Gaia Mencagli
Opieka: Jarosław Fret i Monika Wachowicz

„To jest czerwone!”, 27.08 – 30.09.2022

Pracując nad spektaklem „To jest czerwone!”, chcę zgłębić nowe aspekty mojej praktyki twórczej i poszukiwań artystycznych. Podczas rezydencji zsynchronizuję proces twórczy z moim cyklem menstruacyjnym; będę badać menstruację i owulację poprzez fizyczność i ruch; będę sprawdzać, jak stworzyć spektakl zrozumiały poza sferą werbalną; będę zbierać wiedzę na temat tego, jak dzielić się moją twórczością z publicznością w niekonwencjonalnych miejscach. Podczas ubiegania się o rezydencję moją główną motywacją była chęć głębszego kontaktu z moją pracą, nie „bawienia się nią”, ale „bycia nią”. Będę poszukiwać formy ekspresji, której celem nie będzie zadowolenie widza, ale poszukiwanie prawdy o tym, co ta forma ma do przekazania.

Źródła: Na podstawie dwudziestu historii o cyklu menstruacyjnym zebranych od kobiet z całego świata.

Rezydentka: Gaia Mencagli
Opieka: Jarosław Fret i Monika Wachowicz

pt. 30.09.2022, 19.00

Jeśli są Państwo osobami ze specjalnymi potrzebami i planują wziąć udział w wydarzeniu, prosimy o kontakt minimum 3 dni wcześniej. Taka informacja pozwoli nam wdrożyć rozwiązania, które sprawią, że wydarzenie będzie dla Państwa dostępne. sekretariat@grotowski-institute.pl lub tel. 71 34 45 320

Galeria zdjęć