W czterdzieści (i pięć) lat później

Premiera spektaklu dokumentalnego w reżyserii Krzysztofa Kopki w ramach „Teatru na faktach”

pon. 6.12.2021, 19.00
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium

Bilety: 20/30 PLN
Czas trwania: ok. 55 min

Spektakl dokumentalny stworzony na podstawie rozmów z założycielami i działaczami Studenckiego Komitetu Solidarności we Wrocławiu (powstał oficjalnie w grudniu 1977). Ludzie z SKS-u należeli do grona tych, którzy walnie przyczynili się do przełomu ’89. Potem wielu z nich piastowało w nowej Polsce ważne stanowiska. Nadawali kształt III Rzeczpospolitej. Dziś, z perspektywy minionych 45 lat, mówią o swoich sukcesach, porażkach i zaniechaniach.

kopkaKrzysztof Kopka mieszka we Wrocławiu. Z wykształcenia teatrolog. Reżyser m.in. „Koriolana” uznanego za najlepszy spektakl szekspirowski sezonu 1998/1999 oraz polsko-rosyjskiego spektaklu „1612” (Teatr Ad Spectatores/Teatr.doc) nagrodzonego na gdyńskim Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port. Tłumacz z rosyjskiego, przełożył kilkanaście dramatów twórców z kręgu „nowej dramy”. W wydawnictwie słowo/obraz terytoria wydał antologię współczesnego dramatu rosyjskiego „Lepsi!”. Imał się różnych zawodów, obecnie jest dramaturgiem (m.in. współautorem „Ballady o Zakaczawiu”, „Reź”) i scenarzystą (filmy „80 milionów”, „Fotograf”; seriale „Głęboka woda”, „Komisja morderstw”). Wraz z „Teatrem na Faktach” został laureatem nagrody „Kreatywny Wrocław”. Wykłada na ASP we Wrocławiu (Katedra Scenografii).

Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Kopka|
Scenografia: Ewa Beata Wodecka
Występują: Aleksdandra Dytko, Dorota Łukasiewicz-Kwietniewska, Marian Czerski, Dariusz Maj
Premiera: 6 grudnia 2021
Czas trwania: ok. 55 min

6.12.2021, 19.00

Pobierz „Oświadczenie dotyczące stanu zdrowia” przed udziałem w wydarzeniu Instytutu Grotowskiego i zapoznaj się z „Regulaminem uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu”.