Aktualnie jesteś: Wielkie miasta pod Księżycem. Rezydencja Odin Teatret

Dynamika i koordynacja

Warsztaty Caroliny Pizarro

25–26/09/2017 {poniedziałek–wtorek} 11:00–13:30
Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli
27/09/2017 {środa}, 10:00–11:45
Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli
W języku angielskim

Zapisy na warsztaty zostały zakończone z powodu braku wolnych miejsc.

Dynamika i koordynacja
Fot. Maciej Zakrzewski

Warsztaty obejmą pracę nad materiałem fizycznym, wokalnym i muzycznym, który stanowi punkt wyjścia dla kreatywności aktora. Prowadząca skupi się na doskonaleniu następujących elementów: siły, energii, koncentracji, oddechu, równowagi i koordynacji oraz na zagadnieniach takich jak fizyczna obecność i ruch: ciało, przestrzeń, czas i tempo.

Każdy z uczestników powinien przygotować krótki tekst i przynieść przedmiot (np. kapelusz, kwiat, balon – jakikolwiek przedmiot, z którym chce pracować).

Carolina_Pizarro_fot_Luca_Ciriello_05Carolina Pizarro (ur. 1981, Chile) jest aktorką, reżyserką, nauczycielką i organizatorką. Ukończyła aktorstwo na Uniwersytecie Chilijskim. Dalszą wiedzę i umiejętności zdobywała, studiując szereg technik fizycznych i wokalnych. Od 2008 roku w swej pracy artystycznej skupia się na przekazywaniu doświadczeń i budowaniu pomostu między nauką i twórczością. Inspiracją do dalszej nauki i badań stały się kontakt z Julią Varley i Robertą Carreri, ścisłe związki z Odin Teatret (od 2006 roku) oraz spotkania (od 2011 roku) z nauczycielami sztuk walki − Kernanem Kumarem (silambattam) oraz Lakshmanem Gurukkalem i Radhiką Gurukkal (kalarippajattu).
W latach 2010−2012 roku występowała w spektaklu Historia abierta w reżyserii Lorenta Wansona, który prezentowano w Chile, Belgii i Francji. W Chile kieruje teatralnym zespołem studenckim i prowadzi międzynarodowy projekt „Transfer, sprowadzając do Chile zagraniczne zespoły teatralne i artystów. W latach 2010−2015 była nauczycielką w Escuela de cuenta cuentos Fundación Mustakis (techniki narracji) i producentką Maratón internacional de Cuenta Cuentos ECC.
W lutym 2013 roku otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki i nagrodę za najlepszy spektakl na Festiwalu Teatralnym Coquimbo w Chile. Uczestniczy w projektach teatralnych „Magdalena” i „Kobiety dla kultury”, jest też autorką projektów społecznych „Twoja opowieść jest moją opowieścią” i „Zabawa”, przy których pracuje z dziećmi z ośrodków dla uchodźców, szkół i ośrodków kultury. Regularnie prezentuje swoje spektakle, pokazy pracy i prowadzi warsztaty na całym świecie. Od października 2015 jest aktorką Odin Teatret.

Zapisy na warsztaty zostały zakończone z powodu braku wolnych miejsc.
Wypełnioną kartę zgłoszenia prosimy przesłać do 4 września na adres justyna@grotowski-institute.art.pl, wpisując w temacie wiadomości „Warsztaty Odin Teatret”. Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność nadsyłania zgłoszeń.

Koszt uczestnictwa w warsztatach: 480 PLN. Cena obejmuje udział w trzech warsztatach (wraz z obiadami), wstęp na pokazy filmów i pokazy prac, a także jednokrotny wstęp na spektakl.
Nie ma możliwości uczestniczenia w pojedynczych warsztatach.

Galeria zdjęć