Aktualnie jesteś: Rezydencje

Entropia: anarchia z sensem

Pokaz pracy Isabel Corzo Pérez w ramach programu „Rezydencje artystyczne dla zespołów teatralnych i indywidualnych twórców”

czw. 29.09.2022, 18.00
Studio Na Grobli

 

W językach angielskim, keczua i hiszpańskim
Czas trwania: 45 min
Dla widzów od 16 r.ż.

Entropia: anarchia z sensem
Fot. Arturo Diaz Quiroz, El Ambulante Audiovisual

Isabel Corzo Pérez (Peru) jest performerką, badaczką teatru, menedżerką kultury i dyrektorką Médula Theatre and Research Room. Jej praca grawituje ku popularno-eksperymentalnym formom teatralnym. Isabel pracuje nad spektaklem „El Performer” na podstawie tekstu Jerzego Grotowskiego, a także uczestniczy w festiwalach i projektach społecznych. Artystka prowadzi osobiste badania nad sztuką sceniczną jako wehikułem wolności z sensem.

Pokaz pracy oparty jest na tekście „Performer” Jerzego Grotowskiego. Jego celem jest zestrojenie ze sobą cykli astronomicznych, przyrodniczych i społecznych, kryjących w sobie tajemnice alin kausej, czyli dobrego życia w harmonii z naszym gatunkiem, innymi ludźmi i samym sobą. Kiedy tracimy łączność z tymi cyklami, pogrążamy się w chaosie. Na szczęście istnieją ludzie, którzy chronią i pielęgnują ruchy, języki, tańce, mity i pieśni, pozwalające nam odszukać odpowiedzi w naszym odwróconym do góry nogami świecie.

Koncepcja i wykonanie: Isabel Corzo Pérez
Opieka: Kamila Klamut

Entropia, 27.08 – 30.09.2022

„Entropia” jest podróżą, która akcentuje kluczowe pojęcia dla kultur świata dzięki świadomości odnalezienia się w miejscu, które dzielimy z innymi gatunkami w konkretnej części wszechświata. Są nimi m.in. znaczenia historycznych procesów kolonizacji w Ameryce Łacińskiej i ich wpływ na naukę oraz energię duchową rozumianą jako skupienie energii głęboko powiązanej z faktami przyrody, a także pracę jako element dobrego życia lub rozwoju bycia. Celem tej podróży jest odnalezienie klucza do wyzwolenia; poszukiwanie wspólnej tożsamości, która bierze się z faktu tymczasowego współdzielenia pewnych przestrzeni.

Rezydentka: Isabel Corzo Pérez
Opieka: Kamila Klamut

Galeria zdjęć