Aktualnie jesteś: Teatr na faktach. Przegląd spektakli teatru dokumentalnego

Instrukcja montowania dzieci

Spektakl Marcina Zabielskiego w ramach przeglądu „Teatr na faktach”

16/02/2019 {sobota} 20:00
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium

 

Instrukcja montowania dzieci
Fot. materiały twórców

Do tej pory mam tak, że patrzę na ludzi i zastanawiam się: „Kim ty jesteś? Czy mogę ci zaufać? Czy mogę coś powiedzieć?”.

Dajmy sobie szansę na wolność, zabawę i popełnianie błędów. Zapraszamy do wspólnego pisania wielobarwnej instrukcji obsługi. Masz dzieci? Świetnie, zostań naszym ekspertem. Nie masz dzieci? Super, opowiedz o swoich wyborach. Nie zdążyłeś jeszcze dorosnąć? Fantastycznie, wysłuchamy, co daje ci szczęście. Wychodzimy poza bezpieczną różowo-niebieską strefę: będą odcienie, cienie i będzie mrok.

Chcemy podzielić się z tobą historiami, które przewietrzyły pokłady naszej wrażliwości i wpuściły magiczny pył zrozumienia do zamkniętych w puszce wspomnień.

Marcin Zabielski ukończył studia z dramaturgii na Uniwersytecie w Glasgow. W czasie studiów był uczestnikiem wielu warsztatów i projektów teatru ruchu w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce i we Włoszech. Od 2012 jest związany ze stowarzyszeniem Schloss Bröllin e.V. w Niemczech, gdzie wspiera polsko-niemiecką wymianę kulturalną, pracuje nad projektami socjokulturalnymi i pomaga w rozwijaniu programu rezydencji artystycznych. Uczestnik projektu „Teatr na faktach”.

Reżyseria i dramaturgia: Marcin Zabielski
Występują: Joanna Olejniczak, Małgorzata Klimkowska, Nikola Palej, Beata Tomczyk, Arek Jaskot, Marcin Zabielski
Scenografia: Aengus Cullinan
Muzyka: INNIGG
Czas trwania: 50 min

Premierowe spektakle zostały zrealizowane w Instytucie Grotowskiego w ramach projektu „Teatr na faktach” (październik 2018 – luty 2019) pod opieką artystyczną Krzysztofa Kopki.