Aktualnie jesteś: Projekty

JUSTLAB – Paradoks sprawiedliwości

Europejska Koprodukcja Teatru Laboratoryjnego

grudzień 2023 – listopad 2024

Europejska Koprodukcja Teatru Laboratoryjnego JUSTLAB – Paradoks sprawiedliwości to międzynarodowy projekt współfinansowany ze środków programu Kreatywna Europa Unii Europejskiej trwający od grudnia 2023 do końca listopada 2024 roku.

W projekcie biorą udział trzej partnerzy: serbskie laboratorium teatralne Plavo Pozorište, Theaterlabor Bielefeld z Niemiec oraz Instytut im. Jerzego Grotowskiego.

Celem JUSTLAB jest stworzenie ponadnarodowej koprodukcji teatru laboratoryjnego z udziałem trzech wymienionych wyżej partnerów oraz budowanie potencjału w sektorze europejskiego teatru laboratoryjnego przez promowanie jego wartości, zapewnienie warunków do rozwoju pracy laboratoryjnej, wymiana wiedzy i umożliwienie praktykom działań na arenie międzynarodowej. Koprodukcja ma wzmocnić dialog i empatię wśród odbiorców teatru, stymulując krytyczne reakcje na szereg aspektów niesprawiedliwości dziejącej się współcześnie w Europie, wzmagającą się przemoc i kryzys wartości demokratycznych, najbardziej dostrzegalny w rozkwicie prawicowych ideologii i postawach wobec migrantów, kobiet i grup osób marginalizowanych społecznie, a także w lekkomyślnym niszczeniu przyrody.

Główne działania w ramach projektu obejmują prace laboratoryjne nad stworzeniem spektaklu, testowanie metodologii i organizowanie warsztatów z lokalnymi uczestnikami, w szczególności z grupami zagrożonymi wykluczeniem społecznym.

Pokazy pracy będą transmitowane na żywo oraz będą podstawą do stworzenia internetowego Archiwum Wiedzy.

Zobacz wideo!

the-passage_logo

Galeria zdjęć