Warsztaty Donalda Kitta

25–26/09/2017 {poniedziałek–wtorek} 8:00–10:30
27/09/2017 {środa} 8:00–9:45
Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli
W języku angielskim

Zapisy na warsztaty zostały zakończone z powodu braku wolnych miejsc.

 

Kije i kamienie
Fot. Eduardo González Cámara

Praca podczas warsztatów obejmuje następujące obszary:

  • trening fizyczny aktora
  • wypracowanie działań zainspirowanych obiektem
  • poszukiwania wokalne: odkrywanie indywidualnego rytmu, świadomości przestrzennej i dynamiki.

Celem warsztatów jest stworzenie warunków do realizacji osobistego procesu, podczas którego ujawniają się ukryte znaczenia. Aktor najpierw opracowuje sekwencję ruchową z wykorzystaniem kija jako partnera, następnie dołącza tekst i pieśń, wykorzystując przy tym otaczającą go przestrzeń. Na końcu następuje montaż.

Donald_Kitt_warsztaty_fot_Eduardo_Gonzales_Camara_07Donald Kitt (ur. 1964, Kanada) urodził się kilka dni po powstaniu Odin Teatret. Po studiach na Uniwersytecie w Winnipeg występował w wielu spektaklach. W 1989 roku współzałożył Primus Theatre, zespół tworzący oryginalne, multidyscyplinarne przedstawienia, które prezentował w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Europie. Po rozwiązaniu grupy w 1998 roku przeniósł się do Włoch, gdzie pracował jako aktor, nauczyciel i instruktor chodzenia na szczudłach. W 2006 roku dołączył do zespołu Odin Teatret. Jest aktorem, szczudlarzem, nauczycielem, asystuje przy warsztatach oraz prowadzi grupę młodych szczudlarzy i aktorów, którzy uczestniczą m.in. w barterach odbywających się w rożnych środowiskach społecznych w Danii. Współpracował także z Tage Larsenem, który wyreżyserował jego solowy spektakl The Starry Messenger.

Zapisy na warsztaty zostały zakończone z powodu braku wolnych miejsc.

Wypełnioną kartę zgłoszenia prosimy przesłać do 4 września na adres justyna@grotowski-institute.art.pl, wpisując w temacie wiadomości „Warsztaty Odin Teatret”. Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność nadsyłania zgłoszeń.

Koszt uczestnictwa w warsztatach: 480 PLN. Cena obejmuje udział w trzech warsztatach (wraz z obiadami), wstęp na pokazy filmów i pokazy prac, a także jednokrotny wstęp na spektakl.
Nie ma możliwości uczestniczenia w pojedynczych warsztatach.

Galeria zdjęć