Aktualnie jesteś: Rzeczy zbędne

Koła

Finałowe czytanie Barbary Buksińskiej w ramach II Konkursu na Dokumentalne Czytanie Performatywne
W ramach III edycji Festiwalu Teatru na faktach „Rzeczy zbędne”

Osoby niepełnosprawne Tłumacz polskiego języka migowego PJM

niedz. 23.06.2024
BLOK 1, 13.45–16.30, czytanie nr 2
Centrum Sztuk Performatywnych Instytut Grotowskiego
Czas trwania: 30 minut

Wstęp wolny, wymagana rezerwacja bezpłatnej wejściówki

Syn zakończył ultramaraton rowerowy Wisła 1200. Opowiada rodzicom wrażenia z kolejnych dni wyścigu – o trudzie poruszania się po nierównym terenie, zmienności pogody i bólu kolan. Jechał czasem w grupie, czasem sam. Nocował w przypadkowych miejscach.

Wracają wspomnienia z dzieciństwa: rodzice kupujący mu jeździki, emocje nastolatka towarzyszące rozstaniu rodziców, wyprowadzka od Ojca, dorastanie z rodzicami nieradzącymi sobie z poczuciem winy, zagraniczne wycieczki z Ojcem kończące się kłótniami, matka próbująca wpłynąć na relacje Ojca i Syna. Skutecznie?

fot. archiwum własneBarbara Buksińska ukończyła Akademię Finansów i Szkołę Aktorską. Brała udział m.in. w projektach fundacji skupiającej artystów uchodźców oraz Polaków, tworząc spektakle na granicy sztuki i interwencji społecznej oraz w performansie „KEEP ME MIND” o historiach żydowskich dzieci ocalałych z Zagłady, zrealizowanym przez niemiecką reżyserkę Christinę Friedrich w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Ważny jest dla niej człowiek i jego historia.

Autorka: Barbara Buksińska
Występują: Barbara Buksińska, Marian Czerski i Mateusz Zilbert

niedz. 23.06.2024
BLOK 1, 13.45–16.30