Aktualnie jesteś: Warsztaty

Movement/ Playfight/ Oddech

Warsztaty prowadzone przez Jakuba Gontarskiego, w asyście Mertcana Semerci

sob.–niedz. 13–14.01.2024
Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli
W językach polskim i angielskim

Zapisy do 7 stycznia

Movement/ Playfight/ Oddech
Fot. Vincenzo Petitta

Dołączcie do naszej cielesnej podróży i odkryjcie nowe aspekty swojego ciała, umysłu i wyrażania siebie poprzez ruch…Zobacz wideo!

Zapraszamy Was na inspirujące warsztaty, które stanowią prawdziwą podróż w głąb waszego ciała. Podczas tych spotkań doświadczycie różnorodnych form ruchu i oddechu, które będą towarzyszyć wam w poszukiwaniu własnej autonomii oraz wyrażania siebie poprzez ciało. To wyjątkowa okazja do odkrycia swojej mocy, siły oraz doświadczenia stanu flow i lekkości. Poprzez różnorodne formy ruchu i ich integrację, będziemy wspólnie pracować nad pogłębianiem i poszerzaniem jakości waszej ekspresji oraz nad fenomenem postrzegania i percepcji.

Podczas tych warsztatów praktykować będziemy Movement, co oznacza eksplorację ruchu, która nie ogranicza się do jednej tradycji czy stylu, ale czerpie z różnorodności i bogactwa przekazu różnych technik. Poprzez „łamigłówki ruchowe” i ćwiczenia koordynacyjno-motoryczne, będziemy wspierać integrację obu półkul mózgowych, co ma istotne znaczenie dla efektywności ruchowej i motorycznej. Razem odkryjemy autentyczne sposoby wyrażania się poprzez ruch.

Przekroczymy granice tradycyjnego treningu poprzez Playfight – gry, zadania i zabawy, które pozytywnie wpłyną na naszą uważność, obecność, wzorce ruchowe, nawyki oraz świadomość przestrzeni drugiej osoby. Ta praktyka zakorzeniona jest w naszym naturalnym języku ruchu oraz w sztukach walki, takich jak zapasy, judo, brazylijskie jiu-jitsu czy capoeira. Jednak w Playfight nie chodzi o zranienie czy wygraną, a raczej o rozwijanie sprytu, strategii ruchowej, różnorodności ruchu i dialogu między uczestnikami, odważne eksplorowanie strefy dyskomfortu w bezpiecznym środowisku.

Poświęcimy także uwagę Oddechowi. Poznacie ćwiczenia, które pomogą w pogłębieniu stanu relaksu, redukowaniu stresu oksydacyjnego i przywracaniu harmonii. Dowiecie się więcej o funkcjonalnych wzorcach oddechowych i ich znaczeniu dla zdrowia. Warsztaty pomogą w redukcji zadyszki, braku tchu, duszności, tremy i stresu podczas wysiłku fizycznego.

Warsztaty skierowane są do wszystkich pasjonatów ruchu, oddechu, tańca, teatru, sportu i rekreacji ruchowej niezależnie od dyscypliny. To okazja do odkrycia nowych narzędzi rozwoju osobistego, poszerzenia świadomości w zakresie oddechu i ruchu.


Warsztaty prowadzone będą przez Studio Nucleus: Jakuba Gontarskiego, w asyście Mertcana Semerci.

Kuba Gontarski, fot. Marcin OsmanJakub Gontarski jest trenerem, certyfikowanym instruktorem programów oddechowych Oxygen Advantage® oraz Buteyko Clinic International® Accredited Practitioner. Pracuje jako certyfikowany trener personalny pod okiem Steve’a Maxwella (USA) i wielu innych mistrzów. Specjalizuje się w treningu ogólnorozwojowym i koordynacyjno-motorycznym. Certyfikowany instruktor rekreacji ruchowej (specjalizacja samoobrona AZS-AWF Wrocław). Absolwent Wrocławskiej Szkoły Kaskaderów Filmowych „13” pod kierunkiem Marka Sołka. Współpracuje z Instytutem Grotowskiego w ramach projektów badawczych BodyConstitution i Actor’s Atelier. W latach 2013–2016 współpracował z Józefem Fruckiem z Fighting Monkey i innymi wybitnymi pedagogami ruchu. Współpracuje z wrocławską filią Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie jako trener-pedagog. Dziewięć lat uprawiał japońskie judo w klubach sportowych Gwardia Wrocław i AZS-AWF Wrocław, dziesięć lat trenował Capoeira (w Brazylii i wielu krajach europejskich) i związany jest z nią do dziś. Trenuje boks, biega, czerpie inspiracje z różnych dziedzin ruchu. Przez siedem lat praktykował kontakt improwizacje i taniec współczesny w Polsce i za granicą. Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych MOMENTUM. Współorganizuje Wrocławski Festiwal Ruchu „Cyrkulacje”. Lider programu edukacyjnego Planet Kids we Wrocławiu. Współpracował z przychodnią rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczną AGAVITA. Twórca programu edukacyjnego Bojowy Partnering. Ma trzydzieści lat doświadczenia w treningu ogólnorozwojowym, sporcie, sztukach i sportach walki oraz tańcu.

www.jakubgontarski.com
www.youtube.com/@martialpartnering2109
www.facebook.com/OddechRuchTransformacja
www.facebook.com/martialpartnering/

Fot. Karol JarekMertcan Semerci urodził się w Stambule. Ukończył aktorstwo na Uniwersytecie Bilkent na Wydziale Muzyki, Sztuk Scenicznych i Teatru. Pracował w Narodowych Teatrach w Ankarze i w Stambule, współpracował również z Tatbikat Sachnesi w Ankarze jako menadżer sceny i operator świateł. Jako aktor wystąpił w ponad dwudziestu sztukach teatralnych i tanecznych. Pasjonuje się ruchem i treningiem. Trenuje brazylijskie Ju Jitsu. Uczestnik programu edukacyjnego Bojowy Partnering. Mieszka w Polsce, od 2016 roku na stałe współpracuje ze Studiem Matejka, aktywnie uczestniczy w projektach i warsztatach zespołu. Brał udział w projektach i warsztatach pod kierownictwem lidera grupy Mateja Matejkę oraz współtworzył projekt zatytułowany „Wściekły człowiek. Wariacje w obronie gniewu” (2017-2018). Wziął również udział w projekcie „Suffering: On Our Perception of Pain” (2017) zespołu Alkemisterna z siedzibą w Geoteborgu pod kierownictwem Cecilii Lagerström. Nawiązał również współpracę z Teatrem Chorea z Łodzi, gdzie wystąpił w spektaklu „2.0.4.5. Metaphysical mini-opera” (2018) w reżyserii Tomasza Rodowicza. Od 2018 roku Mertcan Semerci pracuje jako aktor w Teatrze ZAR, gdzie brał udział w przedstawieniach takich jak „Medee”,  „Anhelli: Skowyt”, i współtworzył spektakl zatytułowany „Nobody Meets Nobody”. W 2022 roku został uhonorowany nagrodą „Super Diament” przez Prezydenta Miasta Wrocławia.

 

sob. 13.01.2024, 10.00–18.00

I blok warsztatowy 10.00–13.00
II blok  warsztatowy 15.00–18.00

niedz. 14.01.2024, 10.00–18.00

I blok warsztatowy 10.00–13.00
II blok  warsztatowy 15.00–18.00

Koszt: 490 PLN
Zapisy do 7 stycznia 2024
Potwierdzenie zgłoszenia udziału w warsztatach i potwierdzenie przelewu prosimy wysłać na adres jakubgontarski.trener@gmail.com.
Prosimy także o wypełnienie krótkiego formularza.
Wpłata zaliczki 200 PLN maksymalnie do 7 stycznia jest potwierdzeniem uczestnictwa i zapewnieniem miejsca.
Zwrot zaliczki nie jest możliwy po 7 stycznia.
DANE DO PRZELEWU:
Nazwa odbiorcy: Oddech Ruch Transformacja Jakub Gontarski
Nr konta: 39249000050000453099515463
W tytule proszę podać swoje imię i nazwisko + warsztaty