Aktualnie jesteś: Noc na faktach

(nie)Spełnieni

Premiera spektaklu Sary Sulej w ramach przeglądu „Noc na faktach”

Opowieść o codziennym życiu, wychowaniu prostym, lecz solidnym. Troje ludzi wrzuconych znienacka do metafizycznej rzeczywistości, w której spróbują skonfrontować się z wyborami i demonami przeszłości.

Za czym tęsknią?
„Za młodością. Wiadomo człowiek młody to szczęśliwy.
(…)
– Wszystko zależy od nastroju, jak zwykle są chwile stagnacji, a za chwilę potem niesamowitego ożywienia i pędu na oślep do przodu.
– A tęskniłeś za nami (…)?
(…)
– Za robotą. Do roboty trzeba chodzić, robić”.

Co jest fundamentem muru, który ich dzieli? Odmienne pragnienia, stereotypy czy może zwykłe błędy w wychowaniu, niewiedza? Dokąd doprowadzi ich wędrówka po meandrach wspomnień i czy odnajdą tam to, czego szukają? Co jeśli każde z nich szuka czegoś innego?

Zapraszamy do podróży, którą nie rządzą prawa czasu, lecz (nie)wypowiedziane i (nie)spełnione potrzeby. Podróży, podczas której bohaterowie stają w obliczu tego, co w życiu najbardziej nieuniknione i nieuchronne.

„Jedno jest pewne absolutnie, nie mogę się odnaleźć w otaczającej mnie rzeczywistości”.

Sara Sulej jest studentką scenografii ASP we Wrocławiu. Współpracowała z Teatrem Muzycznym Capitol (asystentka scenografa, „Makbet” w reżyserii Agaty Dudy-Gracz), Teatrem im. Cypriana Norwida w Jeleniej Górze (projektowanie scenografii i kostiumów, „Niedźwiedź”, „Oświadczyny” w reżyserii Turgay Valizade), Cloud Theater (rysowanie scenografii live, „Technologia jest istotą” w reżyserii Teo Dumskiego). Uczestniczka projektu „Teatr na faktach”.

Występują: Katarzyna Łobaza, Justyna Murańska, Dominik Smaruj
Realizacja, scenografia, kostiumy, plakat: Sara Sulej