Aktualnie jesteś: Wielkie miasta pod Księżycem. Rezydencja Odin Teatret

Obecność aktora

Warsztaty Jana Fersleva

25–26/09/2017 {poniedziałek–wtorek} 15:30–18:00
27/09/2017 {środa} 12:00–13:30
Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli
W języku angielskim

Zapisy na warsztaty zostały zakończone z powodu braku wolnych miejsc.

Obecność aktora
Fot. Maciej Zakrzewski

Przedmiotem warsztatów będzie kontrola nad ciałem i głosem. Wykonując proste ćwiczenia w postaci działań fizycznych i wokalnych, uczestnicy będą uczyć się koncentracji na konkretnych elementach w poszczególnych fragmentach swojej partytury. Elementy te, połączone w sekwencję, stworzą podstawę scenicznej obecności.

Fot. Maciej ZakrzewskiJan Ferslev (ur. w 1949, Dania) jest muzykiem, kompozytorem, aktorem i nauczycielem. Grał i komponował rock, jazz, muzykę latynoską i klasyczną. Uczestniczył w sesjach nagraniowych jako gitarzysta i skomponował muzykę do wielu spektakli. Zanim w 1987 roku dołączył do zespołu Odin Teatret, pracował jako aktor zarówno w teatrze zawodowym, jak i niezależnym. Jest członkiem Międzynarodowej Szkoły Antropologii Teatru (ISTA). Prowadząc warsztaty, skupia się na zagadnieniu scenicznej obecności muzyka i aktora. W ramach Holstebro Festuge organizuje kabaret, w którym biorą udział muzycy z Holstebro i z zagranicy. Jest jednym z inicjatorów orkiestry Odins Husorkester, która występuje w Holstebro i okolicach, wykonując utwory duńskie i latynoamerykańskie.

Zapisy na warsztaty zostały zakończone z powodu braku wolnych miejsc.

Wypełnioną kartę zgłoszenia prosimy przesłać do 4 września na adres justyna@grotowski-institute.art.pl, wpisując w temacie wiadomości „Warsztaty Odin Teatret”. Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność nadsyłania zgłoszeń.

Koszt uczestnictwa w warsztatach: 480 PLN. Cena obejmuje udział w trzech warsztatach (wraz z obiadami), wstęp na pokazy filmów i pokazy prac, a także jednokrotny wstęp na spektakl.
Nie ma możliwości uczestniczenia w pojedynczych warsztatach.

Galeria zdjęć