Aktualnie jesteś: Rezydencje

Płynność jako nieagresja

Pokaz pracy Ioannx Chloe Voulgari w ramach „Rezydencje artystyczne dla zespołów teatralnych i indywidualnych twórców”

śr. 16.03.2022, 18.30
Studio Na Grobli

Wstęp wolny, wymagana rezerwacja bezpłatnej wejściówki

W językach greckim, angielskim i polskim
Czas trwania: 45 min

Płynność jako nieagresja
Fot. archiwum prywatne

Ioanna Chloe Voulgari (Ιωάννα Χλόη Βούλγαρη; Grecja) jest aktorx mieszkającx w Atenach. W 2020 roku ukończyłx Szkołę Teatralną Konserwatorium Ateńskiego. Wspólnie z Orestisem Giannoulisem, zaprezentowałx monodram „Cztery ćwiczenia z rozpaczy” w Ateńskiej Szkole Sztuk Pięknych, a także wystąpiłx w „Przebudzeniu wiosny” w reżyserii Grega Liakopoulosa w Teatrze Sfendoni. Ioanna Chlói Voulgari uczestniczyłx w rocznym programie edukacyjnym Studia Kokyu w Instytucie Grotowskiego.

Pokaz pracy Ioannx Chlói Voulgari łączy słowo mówione i śpiew. Pada w nim wiele pytań oraz egzaltowanych i patetycznych wypowiedzi na temat miłości, przemocy, płynności, płci, seksu, więzi, bólu, przyjemności i samotności. Ani życie, ani sztuka nie są tu traktowane na serio.
Od widza nie oczekuje się, żeby rozumiał spektakl, ale by „dzielił z aktorxx temperaturę sali”. Fragmenty tekstu winny stać się przyczynkiem do dialogu po lub w trakcie spektaklu.

Koncepcja i wykonanie: Ioanna Chloe Voulgari, we współpracy z Kateriną Chatzikosti
Opieka: Przemysław Błaszczak
Współkurator: Orestes Giannoulis
Aktorzy: Anita Szepelska i Bartek Cwaliński

Rezydencja „Płynność jako nieagresja”, 14.02 ‒ 20.03.2022

Czując się bezpiecznie i nie będąc poddanym cenzurze, możemy podjąć beztroskie, dziecinne i nieodpowiedzialne ryzyko. Możemy poruszać się nie tylko w obszarze wybranego pola, ale w jego pełnym spektrum – od Jerzego Grotowskiego do Kae Tempest, od Virginie Despentes do Bernarda-Marie Koltèsa. Wymieniony materiał, w którym Ioanna Chlói Voulgari dostrzega siłę płynności i nagości, inspiruje artystxx do zrobienia kroku w tył, aby słowa przemówiły same za siebie; aby przypominać sobie, a nie uczyć się; aby badać performans, w którym główną rolę odgrywają słowo mówione i jego przedłużenie ‒ śpiew. Wreszcie, aby zgłębiać to, jak ciało pozwala wprawiać się w ruch.

Rezydenci: Ioanna Chloe Voulgari
Opieka: Przemysław Błaszczak

śr. 16.03.2022, 18.30

Pobierz „Oświadczenie dotyczące stanu zdrowia” przed udziałem w wydarzeniu Instytutu Grotowskiego i zapoznaj się z „Regulaminem uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu”.

Jeśli są Państwo osobami ze specjalnymi potrzebami i planują wziąć udział w wydarzeniu, prosimy o kontakt minimum 3 dni wcześniej. Taka informacja pozwoli nam wdrożyć rozwiązania, które sprawią, że wydarzenie będzie dla Państwa dostępne. sekretariat@grotowski-institute.pl lub tel. 71 34 45 320