Aktualnie jesteś: Noc na faktach

Podejdź bliżej

Spektakl Moniki Czajkowskiej, Pauliny Sobiś i Jędrzeja Bigosińskiego w ramach przeglądu „Noc na faktach”

Podejdź bliżej
Fot. Julia Karwan-Jastrzębska

Słyszałem takie opinie, że człowiek
może się zakochać raz czy dwa razy w życiu,
bo ma w sobie poziom jakiegoś pierwiastka,
który się po pewnym czasie wyczerpuje.

Dwójka bohaterów – ONA i ON – stanowią swoistego rodzaju soczewki skupiające w sobie zjawisko niespełnienia, a różne historie miłosne składają się w opowieść o naszych pragnieniach i marzeniach.

Spektakl będzie próbą zrozumienia fenomenu zakochania i pożądania. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy niespełnione miłości są najpiękniejsze czy najsmutniejsze.

Monika Czajkowska jest doktorantką Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej w PWSFTviT w Łodzi, absolwentką Wydziału Organizacji Sztuki Filmowej w PWSFTviT i Wydziału Artes Liberales UW. Kierowniczka produkcji i producentka, koordynatorka wydarzeń kulturalnych, kuratorka, a od pewnego czasu także reżyserka. Wykłada na AT w Warszawie. Obecnie zainteresowana zagadnieniem nieobecności w teatrze i filmie, które stara się eksplorować zarówno teoretycznie, jak i poprzez praktykę. Uczestniczka projektu „Teatr na faktach”.

Paulina Sobiś jest aktorką, absolwentką PWST w Krakowie. Mieszka w Warszawie i w tym mieście spełnia swoje (nie tylko zawodowe) marzenia. Pracuje w dubbingu, bierze udział w produkcjach serialowych, zagrała w Teatrze Telewizji. W swoim dorobku artystycznym ma kilka spektakli zrealizowanych w teatrach w Krakowie, Kielcach, Wiedniu oraz udział i sukcesy w konkursach piosenki aktorskiej i tanecznych. Odwiedziła wiele krajów na czterech kontynentach, uwielbia aktywny tryb życia i klasykę literatury rosyjskiej. Uczestniczka projektu „Teatr na faktach”.

Jędrzej Bigosiński jest aktorem teatralnym i filmowym. Absolwent PWST w Krakowie. Debiutował rolą Stanleya Kowalskiego w „Tramwaju zwanym pożądaniem” w reżyserii Iwony Kempy. Aktualnie jest w trakcie zdjęć do pierwszej pełnometrażowej produkcji. Uczestnik projektu „Teatr na faktach”.

Reżyseria i dramaturgia: Monika Czajkowska
Scenariusz na podstawie przeprowadzonych wywiadów: Monika Czajkowska, Krzysztof Kopka, Paulina Sobiś, Jędrzej Bigosiński
Występują: Paulina Sobiś, Jędrzej Bigosiński
Scenografia: Monika Czajkowska
Współpraca: Tomasz Wysocki, Wyższa Szkoła Artystyczna w Warszawie
Partner: Studio Bank
Premiera: 16 lutego 2019
Czas trwania: 50 min

Spektakl został zrealizowany w Instytucie Grotowskiego w ramach projektu „Teatr na faktach” (październik 2018 – luty 2019) pod opieką artystyczną Krzysztofa Kopki.

Galeria zdjęć