Aktualnie jesteś: Sakura 2024

Podróżując na wiosennym wietrze z Japonii, dzięki dźwiękom koto i shamisenu

Koncert Hisako Tachibany Shihan | W ramach festiwalu Sakura 2024. III Wrocławskie dni japońskich inspiracji

niedz. 12.05.2024, 19.00
Centrum Sztuk Performatywnych Instytutu Grotowskiego 
Czas trwania: 90 minut
W językach japońskim i polskim, z audiowstępem

Bilety: 40/50 PLN

Koncert japońskiej muzyki klasycznej i współczesnej, wykonywanej na koto i shamisenie – tradycyjnych japońskich instrumentach strunowych.

Osoby niepełnosprawne

IMG_1007 (1)Hisako Tachibana jest Wielką Mistrzynią (Shihan) metody Miyagi sha Ikuta w grze na koto i shamisenie, zaangażowaną w działania na rzecz promocji tradycyjnej muzyki japońskiej. Współpracuje z różnymi instrumentalistami, grającymi m.in. na  fortepianie, skrzypcach, klarnecie czy shinobue (japońskim flecie poprzecznym). Występowała w musicalu „Sendai Cat” i spektaklu „Dwie kobiety z Krainy Śniegu, pionierki ery Meiji”. Stworzyła muzykę do spektakli recytatorskich „Masaoka Shiki: Podróżowanie po regionie Michinoku” i „Doi Bansui: sosna medytacyjna”. Brała udział w licznych wydarzeniach muzycznych, takich jak koncerty tradycyjnej muzyki japońskiej (np. „Genji no Kai”), koncerty gry na instrumentach muzyki zachodniej, warsztaty komponowania utworów muzycznych na taiko, shakuhachi i shamisenie – tradycyjnych instrumentach japońskich. Występowała w Australii, Malezji i Singapurze. Jest dyrektorką szkoły Sakura Okoto.

niedz. 12.05.2024, 19.00

Jeśli są Państwo osobami ze szczególnymi potrzebami i planują wziąć udział w wydarzeniu, prosimy o kontakt mejlowy lub telefoniczny minimum 3 dni wcześniej: sekretariat@grotowski-institute.pl, 71 34 45 320. Taka informacja pozwoli nam wdrożyć rozwiązania, które sprawią, że wydarzenie będzie dla Państwa dostępne.