Aktualnie jesteś: Rezydencje

Porzuciliśmy siebie

Pokaz pracy Sayeh Parsaei w ramach programu „Rezydencje artystyczne dla zespołów teatralnych i indywidualnych twórców”

śr. 8.12.2021, 18.00
Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli
W języku angielskim

Czas trwania: 45 min

Porzuciliśmy siebie
Fot. Sarah Parsaei

Sayeh Parsaei (Iran) jest artystką tworzącą oryginalną sztukę w ramach multidyscyplinarnych projektów łączących malarstwo i muzykę. Sayeh gra na skrzypcach od 6 lat. W 2021 roku ukończyła szkołę muzyczną w Teheranie. Od 2016 roku jest członkinią zespołu Ladder Team. Ma na swoim koncie trzy indywidualne wystawy malarskie i wiele wystaw zbiorowych. Brała również udział w projektach „Isfahan: the city of Polish children”, „Opera Carmen”, „Oliver Twist” oraz „Les Miserables” Musical Theatre w Teheranie.

Przygotuję spektakl o II wojnie światowej, ponieważ moim głównym pragnieniem jest propagowanie pokoju. Mój performans połączy w sobie sztukę malarską, muzykę i ruch. Widzowie zobaczą bohaterów doświadczonych wojną i uważnie wsłuchają się w ich monologi. Będę spać na scenie pogrążonej w mroku. Obudzę się nagle, jakbym budziła się z koszmaru; koszmar ‒ tak zaczyna się ta historia.
Sayeh Parsaei

Koncepcja i wykonanie: Sayeh Parsaei
Opieka: Roxana Mehrafzoun

Po pokazie, o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie z rezydentką i opiekunką rezydencji.

Rezydencja „Porzuciliśmy siebie”, 8/11 ‒ 11/12/2021

Od czasów starożytnych po ostatnie dwie dekady ludzkość toczyła niezliczone wojny. Wspominanie tragicznych wydarzeń wojennych może pomóc nam osiągnąć stan, który określam mianem „wewnętrznego spokoju”. Głównym celem mojej rezydencji jest deklaracja mojego wewnętrznego spokoju. W jej ramach przyjrzę się bliżej drugiej wojnie światowej, spróbuję stworzyć postacie związane z wojną i napiszę o nich monologi. Namaluję te postacie i postaram się o odpowiednią muzykę. Mam nadzieję, że moja rezydencja skłoni widzów do refleksji, a z ich dusz popłynie strumień miłości do pokoju.

Rezydentka: Sayeh Parsaei
Opieka: Roxana Mehrafzoun