Aktualnie jesteś: Wielkie miasta pod Księżycem. Rezydencja Odin Teatret

Ślady na śniegu

Pokaz pracy Roberty Carreri

25/09/2017 {poniedziałek} 20:00
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium

Wstęp wolny
W języku angielskim

Ślady na śniegu
Fot. Tony D’Urso

Każdy spektakl opowiada jakąś historię. Technika aktorska sprawia, że postacie należące do świata fikcji stają się dla widza wiarygodne, rzeczywiste.
Głównym bohaterem pokazu Ślady na śniegu jest technika aktorska. Aktorka prowadzi dialog z sekretami, które poprzedzają proces budowania postaci i tworzenia spektaklu, a zarazem są ich następstwem.

DEMONSTRATIONS-ODIN5-THORoberta Carreri (ur. w 1953, Włochy) jest aktorką, pedagogiem, pisarką i organizatorką. Ukończyła historię sztuki. Do zespołu Odin Teatret dołączyła w 1974 roku, podczas pobytu grupy w Carpignano, na południu Włoch. Od 1980 roku uczestniczy w pracach Międzynarodowej Szkoły Antropologii Teatru (ISTA), poznając techniki aktorskie z Japonii, Indii, Bali i Chin. Od 1980 do 1986 współpracowała z takimi mistrzami jak Katsuko Azuma (taniec buyo), Natsu Nakajima i Kazuo Ohno (taniec butō). Prowadzi na całym świecie warsztaty i prezentuje pokaz pracy Ślady na śniegu, będący jej aktorską autobiografią. Organizuje i współprowadzi coroczny międzynarodowy Odin Week Festival, który odbywa się w Holstebro i za granicą. W 2009 roku współpracowała w Malezji z Masakini Theatre Company, reżyserując, wraz z Cinzią Ciaramicoli, spektakl Rumor, a w 2014 w Brazylii The Woman Who Spat Out the Apple z Rosą Antuñą – Núcleo de Criaçao. Jej doświadczenia zawodowe opisane zostały w książce The Actor’s Way (redakcja Erik Exe Christoffersen). W 2007 wydała własną książkę, zatytułowaną Tracce, w której wyjawia najistotniejsze aspekty aktorskiego rzemiosła: trening, nauczanie oraz drogę, jaką przebyła jako aktorka Odin Teatret. Jej artykuły ukazywały się na łamach czasopism „New Theatre Quarterly”, „Teatro e Storia”, „Máscara”, „The Open Page” oraz „Performance Research”.

Występuje: Roberta Carreri
Czas trwania: 120 min

Wstęp na pokazy prac jest wolny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana rezerwacja: sekretariat@grotowski-institute.art.pl

Galeria zdjęć