Aktualnie jesteś: Festiwal Ciszy

Saturday Morning Sound SPA

Sesja terapii falą dźwiękową prowadzona przez Aleksandrę Kotecką | W ramach Festiwalu Ciszy

sob. 12.04.2025, 10.00
Studio Na Grobli Instytutu Grotowskiego

Czas trwania: 120 minut
Wstęp wolny, obowiązują zapisy
Zapisy do 9.04.2025

Saturday Morning Sound SPA
Fot. Julia Grekou

„Saturday Morning Sound SPA” to wyjątkowa sesja terapii falą dźwiękową. Osoby uczestniczące w wydarzeniu przejdą przez proces głębokiej relaksacji, który przygotuje je na doświadczenie terapeutycznych wibracji fal dźwiękowych.

Fale dźwiękowe harmonizują ciało i umysł, redukując stres i napięcia, co służy poprawie samopoczucia. Sesja nie tylko sprzyja głębokiemu odprężeniu, ale także poprawia koncentrację oraz przywraca równowagę energetyczną, tworząc przestrzeń do regeneracji i wewnętrznej harmonii.

Zapraszamy do Studia Na Grobli na nieco dłuższą niż zwykle sesję biosonologii – będzie ona trwać aż dwie godziny i przyjmie formę sound spa, pozwalającą na odprężenie i wyciszenie.

Biosonologia to terapia dźwiękiem, oparta na stymulacji ciała falami o bardzo precyzyjnych częstotliwościach, znajdujących przełożenie na sposób funkcjonowania poszczególnych organów ciała, w tym mózgu. Wibracyjny charakter dźwięku oferuje potężne narzędzie zdolne uruchomić odpowiedź na poziomie organicznej świadomości, przygotowując tym samym cały organizm do psychofizycznego wyrównania w kierunku homeostazy, otwierając dostęp do naszych najgłębszych zasobów wraz z możliwością samoleczenia i kompensacji czynników stresowych.

Fot. Tobiasz Papuczys

Aleksandra Kotecka jest performerką wokalną, edukatorką głosu i technik oddechowych wyrastających z technik relaksacyjnych i jogi klasycznej, terapeutką falą dźwiękową pracującą zgodnie z nurtem teorii poliwagalnej. Od lat fascynuje się dźwiękiem, jego fizyczną naturą oraz nieskończonym potencjałem. W 2019 roku rozpoczęła współpracę z Biosonology Institute Art in Listening Academy w Turynie. W 2022 ukończyła kurs uprawniający do pracy w charakterze terapeutki dźwięku w nurcie stymulacji biosonologicznej. Absolwentka certyfikowanego kursu teorii poliwagalnej w Polyvagal Institute USA. Od lat bada wpływ technik relaksacyjnych na pracę performera, realizując programy warsztatowe w Polsce i Francji. Kuratorka Festiwalu ciszy, którego pierwsza edycja odbyła się w kwietniu 2024 roku, oraz programu badawczo-artystycznego „Przestrzeń styku//interface”, którego celem jest badanie relacji twórczej między człowiekiem a algorytmem. W 2023 roku  jej projekt „Wtargnięcia” otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Wrocławia.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy: festiwalciszy@gmail.com
Zapisy do 9.04.2025