Sticky Fingers Club

Spektakl taneczny Danieli Komędery-Miśkiewicz, Dominiki Wiak, Dominika Więcka, Moniki Witkowskiej

czw. 28/10/2020, 19:00
Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli
Bilety: 20/30 PLN

Sticky Fingers Club
Fot. Daniel Frymark

Prawie dostałem kwiaty i prawie wiem, jak smakował szampan. Pomyliłem hamulec z gazem. Jestem pierwszy poza podium. Wyprzedziłem tych wszystkich, którzy są za mną. Prawie mam powód do dumy. Zgubiłem się znowu w tym samym miejscu. Te owacje były prawie na stojąco.

Monika Witkowska to absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, stypendystka Wydziału Tańca Folkwang Universität der Kunste w Essen oraz Wydziału Teatru Tańca Kibbutzim Collage of Education w Tel-Awiwie. Współpracowała m. in. z Jackiem Łumińskim, Maciejem Kuźmińskim, C. Thomasem, Henrikiem Kaalundem, Brianem Michaelsem, Jerzym Stuhrem, Wojciechem Mochniejem, Anną Piotrowską. Współtwórczyni i członkini Vagabond Physical Collective – niezależnego kolektywu twórczego. Obecnie pracuje twórczo w Przestrzeniach Sztuki w Katowicach.

Dominik Więcek to tancerz, choreograf, performer, fotograf mody i stylista. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, stypendysta Folkwang Universität der Kunste w Essen. Współpracował m.in. z Jackiem Łumińskim, Jerzym Stuhrem, Giorgią Maddammą, Idanem Cohenem, Jeansem van Daelem. W latach 2016–2019 tancerz-artysta Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu. Tworzy autorskie spektakle: m.in wielokrotnie nagradzane solo „Dominique”, „Bromance”, „Musica Posthumana”.

Daniela Komędera-Miśkiewicz współpracuje z Teatrem Dada von Bzdülöw, Teatrem Amareya, Lubelskim Teatrem Tańca, Joe Alterem, Agnieszką Glińską, Quan Bui Ngoc, Teatrem Ochoty, Kayą Kołodziejczyk. Współpracowała jako choreograf z Dorotą Kobielą przy filmie „Chłopi” czy Brianem Michelsem przy spektaklach „Jak wam się podoba” i „Wiele hałasu o nic”. Razem z Dominiką Wiak stworzyła spektakl „Manhattan”, który wygrał konkurs Teatr Polska, dostał się do Polskiej Sieci Tańca oraz jest w finale konkursu The Best Off. Była współtwórcą spektaklu „Heimsuchung”, który zdobył Złotą Maskę za choreografię. Występowała na festiwalach w Brazylii, Japonii, Grenlandii, Szwecji, Rosji, Niemczech, Holandii.

Dominika Wiak to tancerka, performerka, choreografka. Absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Do jej ostatnich produkcji należy „Manhattan” współtworzony z Danielą Komęderą-Miśkiewicz oraz „Sticky Fingers Club”. Współpracowała z Narodowym Teatrem Starym w Krakowie, Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatrem Śląskim w Katowicach, Teatrem ROZBARK oraz Krakowskim Centrum Choreograficznym. Brała udział w spektaklach: Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego, Jakuba Lewandowskiego, Dominiki Knapik, Eryka Makohona, Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej, Macieja Kuźmińskiego, Radosława Rychcika , Magdaleny Piekorz, Quana Bui Ngoc.

Koncepcja, choreografia, wykonanie: Daniela Komędera-Miśkiewicz, Dominika Wiak, Dominik Więcek, Monika Witkowska
Wsparcie dramaturgiczne: Konrad Kurowski
Reżyser oświetlenia: Krystian Koźbiał
Muzyka: Przemek Degórski
Kostiumy: z użyciem projektów autorstwa Krystiana Szymczaka, Edvarda Kuzmicha, Romana Marchewki
Producenci: Gdański Festiwal Tańca, Klub ŻAK, Lubelski Teatr Tańca
Premiera: 3 września 2020
Czas trwania: 60 minut
Organizator pokazu: Stowarzyszenie „Jest Człowiek”
Współorganizator pokazu: Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
Partner pokazu: Instytut im. Jerzego Grotowskiego

Spektakl teatru tańca zrozumiały ponad słowami – bez znajomości języka polskiego. W przedstawieniu pojawią się śpiewana po angielsku piosenka Bohemian Rhapsody Queen oraz improwizowany tekst w języku angielskim.

Spektakl powstał w ramach programu „Przestrzenie Sztuki” finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Operatorem projektu w Lublinie jest Centrum Kultury w Lublinie. Dziękujemy Studiu Oddaj Ciężar w Warszawie, Instytutowi Teatralnemu im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Krakowskiemu Centrum Choroegraficznemu za udostępnienie przestrzeni na realizację prób.

28/10/2021, 19:00

Pobierz „Oświadczenie dotyczące stanu zdrowia” przed udziałem w wydarzeniu Instytutu Grotowskiego i zapoznaj się z „Regulaminem uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu”.

stickyfingers_logotypy

Galeria zdjęć