Szeol. Zakryte miejsce

Rezydencja Moniki Wachowicz

sob.–wt. 14–24/08/2021
Brzezinka, leśna baza Instytutu Grotowskiego

 

Szeol. Zakryte miejsce
Fot. Monika Wachowicz

Szeol to ostatnie ogniwo tryptyku egzystencjalnego Moniki Wachowicz, na który składają się spektakle solowe: V oraz Okruchy życia. Łączy je temat przemiany i stawania się oraz jedna bohaterka – kobieta – ONA, która udaje się w podróż w głąb siebie samej.

Spektakl, którego premiera zaplanowana jest na grudzień 2021, będzie kameralnym i zarazem dynamicznym seansem teatralnym z pogranicza teatru wizualnego, fizycznego oraz teatru ruchu, gestu i ciała. To dramaturgiczna próba zmierzenia się z tematem doświadczania życia i śmierci, relacji, przemijania, przemiany, podróży do własnych korzeni i ich przodków.

Projekt Szeol. Zakryte miejsce inspirowany jest zarówno publikacjami z zakresu m.in. filozofii, sztuki czy biografistyki (m.in. Szczeliny istnienia Jolanty Brach-Czainy, Pokonać mur. Wspomnienia Mariny Abramović, Katharsis. O uzdrowicielskiej mocy natury i sztuki Andrzeja Szczeklika, Performance Now: Live Art for the 21st Century Rose’a Lee Goldberga, Bogowie, groby i uczeni. Tajemnice archeologii C. W. Cerama), jak i malarstwem Thomasa Hudsona i Egona Schiele oraz sztuką babilońską, a także mitologią i religią Mezopotamii.

Scenariusz, reżyseria, ruch sceniczny, kostiumy, teksty i wykonanie: Monika Wachowicz
Muzyka: Marcin Cozer Markiewicz