Aktualnie jesteś: Konferencja praktyczna / Więcej niż teatr

Szkolenie FISE

Szkolenie prowadzone przez Aleksandrę Muzińską

21/05/2016 {sobota} 15:00–19:00
Studio Na Grobli, Sala Studyjna
W języku polskim

Wstęp wolny, wymagane zapisy

Celem szkolenia będzie przedstawienie formy przedsiębiorstwa społecznego działającego w sektorze kultury. Przygotowany kwestionariusz pozwoli odpowiedzieć na pytania: czy moja organizacja jest gotowa na podjęcie działania jako podmiot ekonomii społecznej, czyli prowadzenia działalności gospodarczej na rzecz realizacji celów społecznych? Która forma przedsiębiorstwa społecznego jest dla mnie właściwa? Po zakończonych zajęciach uczestnicy będą znali ideę ekonomii społecznej, rodzaje podmiotów, które pracują w jej ramach. Ocenią, jaki jest ich potencjał założenia przedsiębiorstwa społecznego oraz do której instytucji mogą się zwrócić o pomoc w założeniu i prowadzaniu takiej działalności.

Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE) została powołana w 1990 roku z inicjatywy ówczesnego ministra pracy Jacka Kuronia, który postawił jej zadanie pomocy osobom, które najbardziej dotknęła transformacja systemowa. Te zadania Fundacja realizuje do dziś, prowadząc projekty na temat rynku pracy i partycypacji obywatelskiej (m.in.: „W poszukiwaniu polskiego modelu ekonomii społecznej”, „Decydujmy razem”, „Moja Polis”). Z Fundacją związane są osoby, które aktywnie kreują politykę rynku pracy. Przewodniczącym Rady Fundacji jest Henryk Wujec. FISE prowadzi sekretariat Stałej Konferencji Ekonomii Społecznej.

Aleksandra Muzińska – od ponad sześciu lat zajmuje się tematyką ekonomii społecznej. Początkowo pracowała w Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE), gdzie dla portalu Ekonomiaspoleczna.pl pisała artykuły i przygotowywała publikacje dotyczące m.in. inkubacji i finansowania przedsiębiorstw społecznych. Obecnie pracuje w Towarzystwie Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych (TISE), gdzie zajmuje się analizą wniosków pożyczkowych i doradztwem dla organizacji pozarządowych, spółdzielni i spółek non-profit, które chcą rozwijać przedsięwzięcia łączące cele społeczne z ekonomicznymi. Od 2015 roku jest asesorką Europejskiego Konkursu na Innowacje Społeczne, gdzie zajmuje się oceną przedsięwzięć dotyczących rozwiązywania kluczowych problemów stojących przed społeczeństwami europejskimi, głównie w obszarze finansów, rynku pracy i wykluczenia społecznego. Współpracuje z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę”. Członki zarządu Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza.

Wypełnioną kartę zgłoszenia prosimy przesyłać w dniach 13–21 kwietnia 2016 roku do Magdaleny Lange na adres m.lange@grotowski-institute.art.pl, wpisując w temacie wiadomości „Konferencja praktyczna Więcej niż teatr” z dopiskiem tytułu wybranych warsztatów. Odpowiedzi prześlemy do 25 kwietnia 2016. Liczba miejsc ograniczona.