Aktualnie jesteś: Warsztaty/Teatr/Sztuka/Spotkanie

Teatr/Sztuka/Spotkanie. Twórcza aktywność z grupą w pracy społecznej, edukacyjnej, animacyjnej

Warsztaty pilotażowe rocznego programu prowadzone przez Igę Załęczną

sob.–niedz. 4–5.06.2022, 17.00–20.00
Studio Na Grobli

Zapisy do 22 maja

W języku polskim

Teatr/Sztuka/Spotkanie. Twórcza aktywność z grupą w pracy społecznej, edukacyjnej, animacyjnej
Fot. Anna Sobolewska

Warsztaty pilotażowe, którymi zapraszam do udziału w rocznym programie edukacji artystycznej osób dorosłych, pracujących z różnorodnymi grupami.

Warsztaty zakładają powołanie stałej grupy uczestników. Zaangażowani będą w odkrywanie swoich twórczych potencjałów – dzięki aktywności w przestrzeni sztuk performatywnych związanych z teatrem, tańcem, ruchem – oraz badanie możliwości praktycznego użycia poznanych metod w szerokim kontekście pracy społecznej, rozwojowej i edukacyjnej.

Proponowane techniki teatralne, praca z ciałem, głosem i przestrzenią służą poznaniu oraz rozwijaniu języka ekspresji każdego uczestnika. W procesie swobodnej i twórczej zabawy, przy wykorzystaniu dramy, improwizacji, form teatru zaangażowanego społecznie, terapii tańcem i ruchem będziemy pracować nad odkrywaniem i tworzeniem swoistego alfabetu – języka zarówno indywidualnego, jak i stanowiącego bogactwo możliwości ekspresji grupy.

Celem jest zwiększanie zdolności inicjowania oraz prowadzenia procesu zmiany w grupie, łącząc narzędzia sztuk performatywnych z pracą artystyczną i terapeutyczną.

To zaproszenie do wzmacniania postaw twórczych w modelu kultury relacji i dialogu, w którym kreowanie przestrzeni artystycznej za każdym razem staje się polem negocjowania i budowania więzi z uwzględnieniem dynamiki procesu grupowego.

Program/szkolenie skierowane jest do animatorów, pedagogów, terapeutów, artystów i wszystkich zainteresowanych osób pracujących, bądź planujących rozpocząć aktywność w zróżnicowanych środowiskach i grupach wiekowych.

Jeśli poszukujesz inspiracji, wzmocnienia własnych zasobów, bądź czujesz, że jesteś na granicy zawodowego wypalenia i potrzebujesz nowej, odświeżającej perspektywy sprawdź, czy przestrzeń którą wspólnie stworzymy, jest tym, czego szukasz.
Iga Załęczna

Fot. Hollybaba

Iga Załęczna to animatorka, choreografka, pedagożka i aktorka. Członkini i założycielka Teatru Chorea, gdzie zrealizowała projekty teatralne (m.in. „Koguty, borsuki i inne kozły”, „Córka swojej matki”) oraz edukacyjno-artystyczne (m.in. Teatr Forum jako metoda pracy). W latach 2006–2018 pracowała z Pawłem Passinim (praca aktorska, choreograficzna). Prowadzi warsztaty i szkolenia dla osób pracujących w obszarze edukacji artystycznej. Zajmuje się kształceniem młodzieży, przygotowując ją do pracy w przestrzeni animacji i sztuki. W latach 2011–2022 pracowała w Policealnym Studium Animatorów Kultury „SKiBA” we Wrocławiu, prowadząc stały kurs zajęć z reżyserii, dramy, technik teatralnych i ekspresji scenicznej. Współpracuje z Akademią Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, gdzie prowadzi przedmiot reżyseria teatru ruchu.

Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2010, 2011, 2017 i 2020. W 2016 roku zrealizowała program stypendialny z ramach programu Erasmus+, który zwyciężył w konkursie FRSE EDUinspiracje 2017  jako najlepszy projekt edukacyjny.

W 2015 ukończyła kurs Teatru Forum, a w 2019 roku zdobyła kwalifikacje trenerskie w zakresie dramy. Od 10 lat prowadzi warsztaty rozwojowe, edukacyjne i twórcze. Łączy narzędzia artystyczne i techniki sztuk performatywnych (taniec, choreoterapia, praca z ciałem indywidualna i grupowa, drama) z technikami terapeutycznymi (psychoterapia tańcem i ruchem) pracując w zgodzie z dynamiką procesu grupowego. Współpracuje z Fabryką Sztuki w Łodzi (projekty Przestrzenie Sztuki, Szkoła Pedagogów Kreatywności), Instytutem Grotowskiego (warsztaty Teatr/Spotkanie/Zmiana, Teatr Forum i inne formy pracy z grupą). Obecnie w trakcie szkolenia Psychoterapia tańcem i ruchem.

sob. 4.06.2022, 17.00–20.00 – sesja pilotażowa
niedz. 5.06.2022, 17.00–20.00 – sesja pilotażowa

Roczny cykl zakłada 10 dwudniowych sesji warsztatowych (wrzesień 2022 – czerwiec 2023), w łącznym wymiarze 80 godzin dydaktycznych. Sesje odbywać się będą raz w miesiącu w formie dwudniowych spotkań (poniedziałek i niedziela, 17.00–20.00). Udział w cyklu potwierdzony zostanie zaświadczeniem.

Terminy sesji zostaną podane wkrótce

Koszt warsztatów pilotażowych: 150 PLN

Wypełnioną kartę zgłoszenia prosimy przesyłać do 22 maja 2022 roku na adres zaleczna@gmail.com, wpisując w temacie wiadomości: Teatr/Sztuka/Spotkanie – warsztaty pilotażowe. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 698 178 639

Galeria zdjęć