Aktualnie jesteś: Warsztaty/Teatr/Sztuka/Spotkanie
Warsztaty pilotażowe rocznego programu prowadzone przez Igę Załęczną
sob.–niedz. 4–5.06.2022, 17.00–20.00
Studio Na Grobli
Zapisy do 22 maja
W języku polskim
Warsztaty pilotażowe, którymi zapraszam do udziału w rocznym programie edukacji artystycznej osób dorosłych, pracujących z różnorodnymi grupami.
Warsztaty zakładają powołanie stałej grupy uczestników. Zaangażowani będą w odkrywanie swoich twórczych potencjałów – dzięki aktywności w przestrzeni sztuk performatywnych związanych z teatrem, tańcem, ruchem – oraz badanie możliwości praktycznego użycia poznanych metod w szerokim kontekście pracy społecznej, rozwojowej i edukacyjnej.
Proponowane techniki teatralne, praca z ciałem, głosem i przestrzenią służą poznaniu oraz rozwijaniu języka ekspresji każdego uczestnika. W procesie swobodnej i twórczej zabawy, przy wykorzystaniu dramy, improwizacji, form teatru zaangażowanego społecznie, terapii tańcem i ruchem będziemy pracować nad odkrywaniem i tworzeniem swoistego alfabetu – języka zarówno indywidualnego, jak i stanowiącego bogactwo możliwości ekspresji grupy.
Celem jest zwiększanie zdolności inicjowania oraz prowadzenia procesu zmiany w grupie, łącząc narzędzia sztuk performatywnych z pracą artystyczną i terapeutyczną.
To zaproszenie do wzmacniania postaw twórczych w modelu kultury relacji i dialogu, w którym kreowanie przestrzeni artystycznej za każdym razem staje się polem negocjowania i budowania więzi z uwzględnieniem dynamiki procesu grupowego.
Program/szkolenie skierowane jest do animatorów, pedagogów, terapeutów, artystów i wszystkich zainteresowanych osób pracujących, bądź planujących rozpocząć aktywność w zróżnicowanych środowiskach i grupach wiekowych.
Jeśli poszukujesz inspiracji, wzmocnienia własnych zasobów, bądź czujesz, że jesteś na granicy zawodowego wypalenia i potrzebujesz nowej, odświeżającej perspektywy sprawdź, czy przestrzeń którą wspólnie stworzymy, jest tym, czego szukasz.
Iga Załęczna
Iga Załęczna jest edukatorką, choreografką, trenerką dramy, terapeutką DMT (psychoterapia tańcem i ruchem). Członkini i założycielka Teatru CHOREA, w którym zrealizowała liczne projekty teatralne oraz projekty edukacyjno-artystyczne. W latach 2011–2022 pracowała w Policealnym Studium Animatorów Kultury „SKiBA” we Wrocławiu, gdzie prowadziła zajęcia z reżyserii, dramy, technik teatralnych i ekspresji scenicznej. Stale współpracuje z wrocławską filią Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu (cykle warsztatów: „Teatr/Sztuka/Spotkanie”, „Teatr Forum i inne formy pracy z grupą”; ruch sceniczny do spektaklu „Meltdown”) i Fabryką Sztuki w Łodzi (autorski program edukacji artystycznej dla dorosłych „Szkoła Pedagogów Kreatywności”, cykle warsztatów: „Teatr w działaniu”, „Spektrum teatru”, „Dysforia w teatrze”, „Szczęście w teatrze”, „Laboratorium kreatywnego działania”). Łączy narzędzia artystyczne i techniki sztuk performatywnych (taniec, teatr, praca z ciałem, drama, Teatr Forum) z technikami terapeutycznymi (psychoterapia tańcem i ruchem, arteterapia). Jej pasją jest praca grupowa, wielogłosowa. Pracuje w nurcie wielomodalnościowym.
Stypendystka Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w latach 2010, 2011, 2017, 2020. W 2022 roku zrealizowała Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Wrocławia („Animator/Artysta/Pedagog”).
sob. 4.06.2022, 17.00–20.00 – sesja pilotażowa
niedz. 5.06.2022, 17.00–20.00 – sesja pilotażowa
Roczny cykl zakłada 10 dwudniowych sesji warsztatowych (wrzesień 2022 – czerwiec 2023), w łącznym wymiarze 80 godzin dydaktycznych. Sesje odbywać się będą raz w miesiącu w formie dwudniowych spotkań (poniedziałek i niedziela, 17.00–20.00). Udział w cyklu potwierdzony zostanie zaświadczeniem.
Terminy sesji zostaną podane wkrótce
Koszt warsztatów pilotażowych: 150 PLN
Wypełnioną kartę zgłoszenia prosimy przesyłać do 22 maja 2022 roku na adres zaleczna@gmail.com, wpisując w temacie wiadomości: Teatr/Sztuka/Spotkanie – warsztaty pilotażowe. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Więcej informacji pod numerem telefonu: 698 178 639