Warsztaty prowadzone przez Annę Zubrzycki i Angie Ball
24–25/05/2016 {wtorek–środa} 18:00–21:00
Studio Na Grobli, Sala Studyjna
W językach polskim i angielskim
Koszt: 40 zł
Opiekunowie i artyści, pracujący z artystami niepełnosprawnymi, często ignorują własne potrzeby i wrażliwość, często też brak im narzędzi, by poradzić sobie ze stresem. W trakcie warsztatów zaprezentowane zostaną sposoby rozpoznawania napięcia i odprężania ciała. Uczestnicy uzyskają narzędzia umożliwiające pielęgnację współczucia wobec samego siebie i ofiarowywania współczucia innym.
Dzięki podstawowym technikom medytacji i relaksu opartych na uważności, uczestnicy poznają nowe strategie dbania o siebie i innych. Zajęcia oparte są na medytacji bazującej na uważności, praktykowaniu współczucia i terapii Tara Rokpa.
Warsztaty przeznaczone są dla opiekunów i artystów pracujących z osobami niepełnosprawnymi.
Anna Zubrzycki jest aktorką. Urodziła się w Anglii, wychowała w Australii. W latach 1977–1993 związana z grupą teatralną Gardzienice. Współzałożycielka wrocławskiego Teatru Pieśń Kozła. W latach 1996–2014 była jego dyrektorką i główną aktorką. W 2011 roku pełniła funkcję kuratorki festiwalu Brave, a w 2012 – dyrektorki artystycznej. Członkini-założycielka Rokpa Polska – oddziału fundacji charytatywnej Rokpa International. Jest założycielką i dyrektorką Mindfulness Association Polska. Praktykuje medytację buddyjską i uważność od 1993. Ukończyła studia magisterskie z uważności na Uniwersytecie Aberdeen w Szkocji oraz trening dla superwizorów na Uniwersytecie Bangor i w Mindfulness Association UK. W Polsce i na świecie uczy treningu aktorskiego „Technika koordynacji”, opartego na uważności, oraz technik wokalnych.
Angie Ball od ponad trzydziestu lat studiuje u uznanych tybetańskich nauczycieli buddyjskich, szkoląc się w zakresie terapii Tara Rokpa, która łączy elementy zaczerpnięte ze źródeł wschodnich i zachodnich. Twórcą tej terapii jest Tulku Akonga Rimpoche, buddyjski lama z Kagyu Samye Ling Tibetan Centre w Szkocji. Ball jest związana z terapią Tara Rokpa od jej powstania w 1983 roku – brała udział w terapii, a następnie szkoliła się jako terapeutka Tara Rokpa, prowadząc grupy i warsztaty. Posiada tytuł licencjata sztuk oraz kwalifikacje w dziedzinie zdrowia i pracy z ciałem. Na zlecenie lokalnego samorządu opracowała regionalny program w zakresie kultury i zdrowia w Kambrii (Wielka Brytania). Posiada certyfikaty w dziedzinach psychologii transpersonalnej i programowania neurolingwistycznego oraz Podyplomowy Certyfikat Pedagogiczny. Jej praktyka buddyjska oparta jest w dużym stopniu na szine i uważności. Angiel Ball studiowała też uważność u prof. Roberta Nairna oraz podjęła studia magisterskie w zakresie uważności na Uniwersytecie w Aberdeen. Od dziesięciu lat prowadzi kursy uważności i współczucia na zlecenie lokalnego samorządu, a także dla klientów z sektora prywatnego zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i innych krajach europejskich. Jest główną nauczycielką i prezeską Stowarzyszenia Uważności.
Wypełnioną kartę zgłoszenia prosimy przesyłać w dniach 13–21 kwietnia 2016 roku do Magdaleny Lange na adres m.lange@grotowski-institute.art.pl, wpisując w temacie wiadomości „Konferencja praktyczna Więcej niż teatr” z dopiskiem tytułu wybranych warsztatów. Odpowiedzi prześlemy do 25 kwietnia 2016. Liczba miejsc ograniczona.