Zasady dotyczące funkcjonowania Instytutu Grotowskiego w trakcie epidemii COVID-19

Wydarzenia w Instytucie Grotowskiego są organizowane zgodnie z „Wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce”.

Uczestnicy wydarzeń zobowiązani są do zapoznania się z „Regulaminem uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu” [czytaj regulamin] oraz do wypełnienia i podpisania „Oświadczenia dotyczącego stanu zdrowia”, dostępnego na stronie internetowej Instytutu oraz przed wydarzeniem u pracowników Obsługi Widowni. Zalecamy, aby oświadczenie wydrukować, wypełnić i własnoręcznie podpisać przed przyjściem na wydarzenie [pobierz oświadczenie]. Zakup biletu lub rezerwacja bezpłatnej wejściówki na wydarzenie są równoznaczne z akceptacją regulaminu.

W Instytucie Grotowskiego dbamy o bezpieczeństwo:

  • Dezynfekujemy i regularnie wietrzymy przestrzenie przed każdym wydarzeniem i po nim: m.in. krzesła na widowni, toalety, klamki i poręcze.
  • Ustaliliśmy punkty pomiaru temperatury, dezynfekcji rąk, wypełniania i oddawania oświadczeń.
  • Utrzymujemy co najmniej 1,5-metrowy dystans społeczny. Każdy uczestnik wydarzenia ma obowiązek zakrywania nosa i ust od momentu wejścia na teren Instytutu, aż do momentu jego opuszczenia – także w trakcie spektakli, wykładów, koncertów i innych wydarzeń.
  • Wprowadziliśmy limit uczestników wydarzeń i nowe układy miejsc na widowni. W Czytelni im. Ludwika Flaszena udostępniamy 3 stanowiska czytelnicze [czytaj regulamin Czytelni].
  • Wejście na teren Instytutu odbywa się rotacyjnie. Ruchem kierują pracownicy Obsługi Widowni. Po zakończeniu Wydarzenia prosimy o pozostanie na miejscach.
  • Bilety i wejściówki będą przed wydarzeniem sprawdzane bezdotykowo.
  • Przy zakupie biletów i książek zachęcamy do rozliczeń bezgotówkowych.
  • Szatnia jest nieczynna, wierzchnie okrycie prosimy zabrać ze sobą na widownię.
  • Pracownicy Obsługi Widowni dyżurują w maseczkach/przyłbicach i rękawiczkach. Przed rozpoczęciem dyżuru pracownicy wypełniają oświadczenie o stanie zdrowia i mają mierzoną temperaturę.

Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu

Oświadczenie dotyczące stanu zdrowia