Aktualnie jesteś: Teatr na faktach

W co się bawić?

Warsztaty prowadzone przez Witolda Roya Zalewskiego. Wydarzenie towarzyszące spektaklowi „Historja”

pt. 20.05.2022, 16.00–17.00
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium

Wstęp wolny. Zapisy do 18 maja 2022 za pomocą formularza lub pod adresem mailowym teatrnafaktach@gmail.com.

W co się bawić?
Fot. Tobiasz Papuczys

W co bawiliśmy się w dzieciństwie? W co bawili się nasi rodzice, dziadkowie? Z Fundacją Mały Kolberg będziemy odkrywać, jakie korzyści płyną z udziału w grach i zabawach dziecięcych. Z doświadczenia zabawy (tak, będziemy się bawić!) wyciągniemy  wnioski o tym, dlaczego zabawa jest tak ważna w życiu dziecka. To wyjątkowa okazja, żeby przypomnieć sobie zabawy ze swojego dzieciństwa oraz odkryć to, co wciąż żywe w zabawach naszych babć i dziadków.

Do udziału zapraszamy osoby szukające inspiracji do pracy z dziećmi i młodzieżą, jak również rodziny z dziećmi. Wybierając się na warsztaty, przypomnij sobie swoje zabawy z dzieciństwa, zapytaj rodziców i dziadków, w co bawili się, kiedy byli dziećmi. Zapytaj też swoje dzieci, jaka zabawa obecnie jest popularna.

Prowadzący: Witold Roy Zalewski

Fot. archiwum prywatneWitold Roy Zalewski jest animatorem kultury, muzykiem i dokumentalistą. Jest współtwórcą projektu „Mały Kolberg”, tworzy jego program, dokumentację audio-wideo i publikacje internetowe. Jest zaangażowany w realizację festiwali, wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych projektów szkoleniowych w różnych regionach kraju oraz projektów wydawniczych. Współtworzy projekty „Kukaj Kukawko”, „Białe bzy”, „Kapela towarzyska”. Gra muzykę tradycyjną do tańca oraz zabaw dla dorosłych i dzieci.

Fundacja Mały Kolberg zachęca do korzystania z mądrości przeszłych pokoleń. Jej działania inspirują i zachęcają do korzystania z lokalnych zasobów kultury ludowej, poszukiwania tradycji w żywym przekazie, społecznościach, archiwach i zbiorach etnografów. Głównym celem jest przybliżanie dzieciom kultury tradycyjnej przez zabawę, taniec i śpiew, a także uwrażliwianie na przekazy babć i dziadków oraz bogactwo dziedzictwa kulturowego regionów. Fundacja od 2014 roku, współpracując z licznymi partnerami, organizuje szkolenia dla osób pracujących z dziećmi w przedszkolach, szkołach podstawowych, świetlicach, bibliotekach i domach kultury. Wspiera także artystów-edukatorów w przygotowaniu programów szkoleniowych. Prowadzi dokumentację działań, tworząc bazę repertuaru oraz dobrych praktyk pedagogicznych.
http://malykolberg.pl

Wydarzenie bezpłatne. Zapisy do 18 maja 2022 za pomocą formularza lub pod adresem mailowym teatrnafaktach@gmail.com. Uczestnictwo w warsztatach zostanie potwierdzone mailowo.

Jeśli są Państwo osobami ze specjalnymi potrzebami i planują wziąć udział w wydarzeniu, prosimy o kontakt mejlowy lub telefoniczny minimum 3 dni wcześniej: sekretariat@grotowski-institute.pl, 71 34 45 320. Taka informacja pozwoli nam wdrożyć rozwiązania, które sprawią, że wydarzenie będzie dla Państwa dostępne.

Patronaty i matronaty
Historja_belka