Aktualnie jesteś: Festiwal Ciszy / Ciało Ciszy
Wykład Aleksandry Koteckiej
W ramach Festiwalu Ciszy, linia programowa „Ciało Ciszy”
czw. 4.04, 17.00–17.45
Bulvary (Księcia Witolda 11, Wrocław)
Udział bezpłatny, wymagana rezerwacja bezpłatnej wejściówki
„Przez wibrację do ciszy” to cykl wydarzeń pokazujący spektrum możliwości, jakie daje praca z dźwiękiem oparta o fizyczny aspekt odczuwania wibracji.
Podczas wykładu zostaną przedstawione najważniejsze zagadnienia dotyczące biosonologii. Jest to terapia dźwiękiem oparta na stymulacji ciała falami o bardzo precyzyjnych częstotliwościach, znajdujących przełożenie na sposób funkcjonowania poszczególnych organów ciała, w tym mózgu. Wibracyjny charakter dźwięku oferuje potężne narzędzie zdolne uruchomić organiczną odpowiedź organizmu, przygotowując go do psychofizycznego wyrównania w kierunku homeostazy, otwierając tym samym dostęp do naszych najgłębszych zasobów (wraz z możliwością samoleczenia i kompensacji czynników stresowych).
Biosonologia to nie tylko nauka badająca wpływ dźwięku na ciało; to cała filozofia dostrzegająca niekończący się potencjał wibracji, wyrastający z fascynacji fenomenem dźwięku sięgającego pierwotnych technik medycznych.
Aleksandra Kotecka jest performerką wokalną, edukatorką głosu i technik oddechowych wyrastających z technik relaksacyjnych i jogi klasycznej, terapeutką falą dźwiękową pracującą zgodnie z nurtem teorii poliwagalnej. Od lat fascynuje się dźwiękiem, jego fizyczną naturą oraz nieskończonym potencjałem. W 2019 roku rozpoczęła współpracę z Biosonology Institute Art in Listening Academy w Turynie. W 2022 ukończyła kurs uprawniający do pracy w charakterze terapeutki dźwięku w nurcie stymulacji biosonologicznej. Absolwentka certyfikowanego kursu teorii poliwagalnej w Polyvagal Institute USA. Od lat bada wpływ technik relaksacyjnych na pracę performera, realizując programy warsztatowe w Polsce i Francji. Kuratorka Festiwalu ciszy, którego pierwsza edycja odbyła się w kwietniu 2024 roku, oraz programu badawczo-artystycznego „Przestrzeń styku//interface”, którego celem jest badanie relacji twórczej między człowiekiem a algorytmem. W 2023 roku jej projekt „Wtargnięcia” otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Wrocławia.
czw. 4.04, 17.00–17.45
Jeśli są Państwo osobami ze specjalnymi potrzebami i planują wziąć udział w wydarzeniu, prosimy o kontakt mejlowy lub telefoniczny minimum 3 dni wcześniej: sekretariat@grotowski-institute.pl, tel. 71 34 45 320. Taka informacja pozwoli nam wdrożyć rozwiązania, które sprawią, że wydarzenie będzie dla Państwa dostępne.