Aktualnie jesteś: Festiwal Ciszy / Ciało Ciszy

Przez wibrację do ciszy. Wprowadzenie do biosonologii – terapii falą dźwiękową

Wykład Aleksandry Koteckiej
W ramach Festiwalu Ciszy, linia programowa „Ciało Ciszy”

czw. 4.04, 17.00–17.45
Bulvary (Księcia Witolda 11, Wrocław)

Udział bezpłatny, wymagana rezerwacja bezpłatnej wejściówki

Przez wibrację do ciszy. Wprowadzenie do biosonologii – terapii falą dźwiękową
proj. Barbara Kaczmarek

„Przez wibrację do ciszy” to cykl wydarzeń  pokazujący spektrum możliwości, jakie daje  praca z dźwiękiem oparta o fizyczny aspekt odczuwania wibracji. 

Podczas wykładu zostaną przedstawione najważniejsze zagadnienia dotyczące biosonologii.  Jest to  terapia dźwiękiem oparta na stymulacji ciała falami o bardzo precyzyjnych częstotliwościach, znajdujących przełożenie na sposób funkcjonowania poszczególnych organów ciała, w tym mózgu. Wibracyjny charakter dźwięku oferuje potężne narzędzie zdolne uruchomić organiczną odpowiedź organizmu, przygotowując go do psychofizycznego wyrównania w kierunku homeostazy, otwierając tym samym dostęp do naszych najgłębszych zasobów (wraz z możliwością samoleczenia i kompensacji czynników stresowych).

Biosonologia to nie tylko nauka badająca wpływ dźwięku na ciało; to cała filozofia dostrzegająca niekończący się potencjał wibracji, wyrastający z fascynacji fenomenem dźwięku sięgającego pierwotnych technik medycznych.

Fot. Tobiasz PapuczysAleksandra Kotecka jest performerką wokalną, edukatorką głosu i technik oddechowych wyrastających z technik relaksacyjnych i jogi klasycznej, terapeutką falą dźwiękową pracującą zgodnie z nurtem teorii poliwagalnej. W latach 2004–2023 współpracowała z wrocławskim Teatrem ZAR. Brała udział w powstawaniu spektakli: „Ewangelie dzieciństwa“, „Cesarskie cięcie”, „Anhelli. Wołanie” oraz „Armine, Sister”. Autorka i współautorka muzyki do filmów oraz spektakli realizowanych w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Twórczyni studia produkcji muzycznej Foxterrier Production. Zajmuje się polifonicznym śpiewem gruzińskim, nad którym pracuje zarówno podczas wypraw źródłowych, jak i w ramach własnych poszukiwań. Wspólnie z Tomaszem Wierzbowskim tworzyła linię muzyczną spektaklu Teatru ZAR „Anhelli. Skowyt”. Zajmuje się muzyką prawosławia, którą poznawała we Lwowie, Sankt Petersburgu i Supraślu. W 2019 powołała VoiceLAB – laboratorium pracy z głosem, który od 2020 jest częścią rządowego francuskiego programu doskonalenia zawodowego dla artystów – Qualiopi. Od lat fascynuje się dźwiękiem, jego fizyczną naturą oraz nieskończonym potencjałem. W 2019 zaczęła współpracę z Biosonology Institute Art in Listening Accademy w Turynie. W 2022 ukończyła kurs uprawniający do pracy w charakterze terapeutki dźwięku w nurcie stymulacji biosonologicznej. Absolwentka certyfikowanego kursu Teorii Poliwagalnej w Polyvagal Institute USA. W 2023 jej projekt „Wtargnięcia” otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Wrocławia.

czw. 4.04, 17.00–17.45

Jeśli są Państwo osobami ze specjalnymi potrzebami i planują wziąć udział w wydarzeniu, prosimy o kontakt mejlowy lub telefoniczny minimum 3 dni wcześniej: sekretariat@grotowski-institute.pl, tel. 71 34 45 320. Taka informacja pozwoli nam wdrożyć rozwiązania, które sprawią, że wydarzenie będzie dla Państwa dostępne.