Aktualnie jesteś: Projekty

JUSTLAB – Paradoks sprawiedliwości

Europejska Koprodukcja Teatru Laboratoryjnego JUSTLAB – Paradoks sprawiedliwości to międzynarodowy projekt współfinansowany ze środków programu Kreatywna Europa Unii Europejskiej trwający od grudnia 2023 do końca listopada 2024 roku.

W projekcie biorą udział trzej partnerzy: serbskie laboratorium teatralne Plavo Pozorište, Theaterlabor Bielefeld z Niemiec oraz Instytut im. Jerzego Grotowskiego.

Celem JUSTLAB jest stworzenie ponadnarodowej koprodukcji teatru laboratoryjnego z udziałem trzech wymienionych wyżej partnerów oraz budowanie potencjału w sektorze europejskiego teatru laboratoryjnego przez promowanie jego wartości, zapewnienie warunków do rozwoju pracy laboratoryjnej, wymiana wiedzy i umożliwienie praktykom działań na arenie międzynarodowej. Koprodukcja ma wzmocnić dialog i empatię wśród odbiorców teatru, stymulując krytyczne reakcje na szereg aspektów niesprawiedliwości dziejącej się współcześnie w Europie, wzmagającą się przemoc i kryzys wartości demokratycznych, najbardziej dostrzegalny w rozkwicie prawicowych ideologii i postawach wobec migrantów, kobiet i grup osób marginalizowanych społecznie, a także w lekkomyślnym niszczeniu przyrody.

Główne działania w ramach projektu obejmują prace laboratoryjne nad stworzeniem spektaklu, testowanie metodologii i organizowanie warsztatów z lokalnymi uczestnikami, w szczególności z grupami zagrożonymi wykluczeniem społecznym.

Pokazy pracy będą transmitowane na żywo oraz będą podstawą do stworzenia internetowego Archiwum Wiedzy.

Zobacz wideo!

Wydarzenia

The Passage (Przejście)

The Passage (Przejście)

Wrocławska premiera spektaklu

JUSTLAB | Dzień otwarty z Teatrem ZAR

JUSTLAB | Dzień otwarty z Teatrem ZAR

Praktyczny pokaz pracy oraz otwarta próba fragmentu spektaklu The Passage (Przejście)

EU-300x269 Instytut im. Jerzego GrotowskiegoLOGO.glatt_-1-300x251 plavo-1JUSTLAB – Paradoks sprawiedliwości