Aktualnie jesteś: BodyConstitution / Tożsamość

Aktywność fizyczna aktorów ruchu z perspektywy rehabilitacji sportowej

Wykład Piotra Bursiewicza

23/04/2015 {czwartek} 17:00
Sala Teatru Laboratorium
W języku polskim z tłumaczeniem na język angielski

Wstęp wolny

Aktywność fizyczna aktorów ruchu z perspektywy rehabilitacji sportowej
Fot. Natalia Bursiewicz

Aktor w ruchu jest nie tylko artystą występującym przed publicznością, lecz także sportowcem. Dlatego powinien być świadomy określonych procesów i metod z zakresu treningu, odnowy biologicznej i kompensacji powysiłkowej. Ich zrozumienie może zminimalizować kontuzje i dolegliwości bólowe, a nawet zapobiec ich powstawaniu.
Zagadnienia poruszane podczas wykładu dotyczyć będą złożoności aktywności fizycznej aktorów, sposobów zmniejszenia przeciążenia wynikającego z intensywnych ćwiczeń oraz form kompensacji po wysiłku.

BodyConstitution: seminarium praktyczne „Tożsamość”. Wykład Piotra Bursiewicza „Aktywność fizyczna aktorów ruchu z perspektywy rehabilitacji sportowej”, Sala Teatru Laboratorium.Piotr Bursiewicz jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Posiada ponadtrzydziestoletnie doświadczenie z zakresu masażu sportowego i rehabilitacji sportowej, pracuje z reprezentantami różnych dyscyplin. Opracował nowatorski system pracy z pacjentem opierający się na 3 kluczowych elementach: szczegółowej diagnostyce, indywidualnie dobranych zabiegach terapeutycznych i edukacji w zakresie świadomości ciała i autoterapii. Odbył szkolenia m.in. w RPA, Tajlandii, Niemczech, Czechach, Chinach i Brazylii. Brał czynny udział w 40 operacjach ortopedycznych oraz wydarzeniach sportowych, warsztatach, sympozjach, a także międzynarodowych konferencjach sportowych, rehabilitacyjnych i radiologicznych. Prowadzi szkolenia i obozy o profilu sportowo-leczniczym. Jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Radiologicznego, Polskiego Towarzystwa Mięśni, Ścięgien i Więzadeł oraz Komisji Medycznej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wielokrotny mistrz Polski w pływaniu.

Więcej informacji: www.rehabursiewicz.pl

Galeria zdjęć