Aktualnie jesteś: Projekty / Szczeliny

Angélica [tragedia]

Pokaz filmu o Angélice Liddell w reżyserii Manuela Fernándeza-Valdésa w ramach projektu „Szczeliny”

sob. 8.01.2022, 20.00
Instytut Grotowskiego, Czytelnia im. Ludwika Flaszena

Bilety:
Karnet: 40/70 PLN
Film: 10/20 PLN

W języku hiszpańskim z polskimi napisami
Czas trwania: 83 min

Angélica [tragedia]
Kadr z filmu

Angélica Liddell (ur. 1966 jako Angélica González) jest katalońską dramaturżką, reżyserką i aktorką. Studiowała psychologię i sztuki sceniczne. Swoje pierwsze dramaty napisała w latach osiemdziesiątych. W 1993 roku założyła zespół teatralny Atra Bilis Teatro, który prowadzi do dziś. Jej dramaty oraz przedstawienia autorskie są wystawiane na scenach całego świata.

Angélica Liddell przygotowuje swój kolejny spektakl „Całe niebo nad ziemią (syndrom Wendy)”, a Manuel Fernández-Valdés postanawia sportretować ją w filmie. Liddell stała się jedną z głównych europejskich twórczyń teatru autorskiego, opierając swoją sztukę na autobiografii i bezkompromisowo eksponując najgłębsze pokłady własnego bólu. Taka decyzja wpływa na jej sposób pracy i na wszystkie osoby, które z nią pracują. Każdy z jej współpracowników musi sam zadecydować, jak daleko może się posunąć. Reżyser filmu nie pozostaje obojętny na to doświadczenie. „Angélica [tragedia]” to film o ludziach zaprzedanych sztuce i niespokojnych relacjach między twórczością a życiem.

Reżyseria: Manuel Fernández-Valdés
Produkcja: Hiszpania 2016
Język: hiszpański z polskimi napisami
Czas trwania: 83 min

sob. 8.01.202220.00
 

Karnet 7–9.01.2022
 

Pobierz „Oświadczenie dotyczące stanu zdrowia” przed udziałem w wydarzeniu Instytutu Grotowskiego i zapoznaj się z „Regulaminem uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu”.