Warsztaty prowadzone przez Aleksandrę Kotecką
pon., wt., czw. 18.00, listopad, grudzień 2023
Instytut Grotowskiego, Czytelnia im. Ludwika Flaszena
Czas trwania: 80 minut
W językach polskim i angielskim
Zapisy na 3 dni przed sesją
Terapia dźwiękiem, oparta na stymulacji ciała falami o bardzo precyzyjnych częstotliwościach, znajdujących przełożenie na sposób funkcjonowania poszczególnych organów ciała, w tym mózgu.
Wibracyjny charakter dźwięku oferuje potężne narzędzie zdolne uruchomić odpowiedź na poziomie organicznej świadomości, przygotowując tym samym cały organizm do psychofizycznego wyrównania w kierunku homeostazy, otwierając dostęp do naszych najgłębszych zasobów wraz z możliwością samoleczenia i kompensacji czynników stresowych.
Cele i korzyści płynące z dźwiękowej stymulacji biosonologicznej: na poziomie mentalnym i emocjonalnym dźwiękowa stymulacja biosonologiczna pozwala świadomości nauczyć się tego, jak porzucać ograniczające przekonania i warstwy składające się na jej maskę, odsłaniając przez to prawdziwą naturę jednostki. Jednocześnie pogłębia się zdolność kontrolowania stresu i wypalenia, dzięki ponownemu znalezieniu balansu między sympatycznym i parasympatycznym układem nerwowym. Na płaszczyźnie fizycznej, ponieważ stymulacja dźwiękowa wywołuje serię pozytywnych reakcji biofizycznych w naszym systemie, utrzymanie bliskiej relacji ciała i umysłu poprzez główne fizjologiczne systemy regulujące (nerwowy, limfatyczny, hormonalny i odpornościowy), pozwala na uzyskanie ważnych korzyści:
Dzięki bardzo precyzyjnemu oprogramowaniu w trakcie sesji można wpływać falami dźwiękowymi na częstotliwość fal mózgowych i zewnętrznie wprowadzać pacjenta w stan głębokiej relaksacji. Sesje są grane na żywo – terapeuta dobiera materiał dźwiękowy oraz progresję sesji do indywidualnych potrzeb pacjenta/grupy.
Biosonologia jest nauką stworzoną przez Domenico Sciajno, wykładowcę turyńskiej akademii muzycznej i artystę działającego w obszarze muzyki elektronicznej. Wyrasta z fascynacji fenomenem dźwięku i charakterystyką fal dźwiękowych. Powstała w wyniku multidyscyplinarnych poszukiwań i współpracy ośrodków badawczych z Włoch, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Japonii oraz Finlandii.
Aleksandra Kotecka jest performerką wokalną, edukatorką głosu i technik oddechowych wyrastających z technik relaksacyjnych i jogi klasycznej, terapeutką falą dźwiękową pracującą zgodnie z nurtem teorii poliwagalnej. Od lat fascynuje się dźwiękiem, jego fizyczną naturą oraz nieskończonym potencjałem. W 2019 roku rozpoczęła współpracę z Biosonology Institute Art in Listening Academy w Turynie. W 2022 ukończyła kurs uprawniający do pracy w charakterze terapeutki dźwięku w nurcie stymulacji biosonologicznej. Absolwentka certyfikowanego kursu teorii poliwagalnej w Polyvagal Institute USA. Od lat bada wpływ technik relaksacyjnych na pracę performera, realizując programy warsztatowe w Polsce i Francji. Kuratorka Festiwalu ciszy, którego pierwsza edycja odbyła się w kwietniu 2024 roku, oraz programu badawczo-artystycznego „Przestrzeń styku//interface”, którego celem jest badanie relacji twórczej między człowiekiem a algorytmem. W 2023 roku jej projekt „Wtargnięcia” otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Wrocławia.
Koszt: 50 PLN jedna sesja (możliwa płatność gotówką), 200 PLN karnet za pięć sesji (prosimy o płatność przelewem i przesłanie potwierdzenia płatności).
Prosimy o dokonanie wpłaty po uzyskaniu potwierdzenia uczestnictwa drogą e-mailową.
Zgłoszenia za pomocą formularza prosimy przesłać do 3 dni przed sesją na adres a.kotecka@gmail.com.
Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Jeśli są Państwo osobami ze specjalnymi potrzebami i planują wziąć udział w wydarzeniu, prosimy o kontakt e-mailowy lub telefoniczny minimum 3 dni wcześniej: sekretariat@grotowski-institute.pl, 71 34 45 320. Taka informacja pozwoli nam wdrożyć rozwiązania, które sprawią, że wydarzenie będzie dla Państwa dostępne.