Aktualnie jesteś: Rezydencje

Droga poznania – od zamkniętego świata do nieskończonego wszechświata

Pokaz pracy Michele Luchettiego w ramach programu „Rezydencje artystyczne dla zespołów teatralnych i indywidualnych twórców”

 

czw. 10.02.202218.00
Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli

 

W języku angielskim
Czas trwania: 45 min

Droga poznania – od zamkniętego świata do nieskończonego wszechświata
Fot. Stefania Casiraghi

Michele Luchetti (Szwajcaria) jest pedagogiem i praktykiem teatralnym. Wykształcenie zdobywał w szkołach teatralnych w Mediolanie, Odin Teatret w Danii i Międzynarodowej Szkole Biomechaniki Teatralnej w Perugii. Po uzyskaniu doktoratu z filozofii i historii nauki rozpoczął w Lozannie, gdzie mieszka, projekt „Sarvàn Teater”, aby badać powiązania między teatrem a naukową metaforyką za pomocą działań pedagogicznych i performatywnych.

Robotnik budowlany zostaje sam na placu budowy, z którego wkrótce wystartuje statek kosmiczny. Astronauta wspomina swoje przeżycia podczas kwarantanny przed zbliżającą się misją. Arcykapłan przybywa z daleka, aby pobłogosławić statek kosmiczny przed startem. Wszyscy posiadają wiedzę, do której się odwołują, gdy przytłaczają ich emocje, jednak nikt z nich nie wie, co się wydarzy.

Koncepcja i wykonanie: Michele Luchetti
Opieka: Kamila Klamut
Kostiumy i konsultacja artystyczna: Stefania Casiraghi
Konsultacja inscenizacyjna: Francesco Zenoni

Po pokazie, o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie z rezydentem i opiekunką rezydencji.

Rezydencja „Tworzenie spektaklu teatralno-naukowego: od improwizowanego materiału aktorskiego do dramaturgii narracyjnej”, 10.01 – 13.02.2022

Źródłem wiedzy naukowej jest racjonalna myśl. Narracje symboliczne są wytworem skojarzeń. A przynajmniej takie jest powszechne przekonanie. Podczas rezydencji aktor-reżyser będzie badać związek między wiedzą naukową a narracjami symbolicznymi oraz proces, dzięki któremu stworzy swój pierwszy monodram. Posługując się jedynie improwizowanymi partyturami fizycznymi oraz wyimkami z książek popularnonaukowych i poezji, artysta odkryje opowieść i jej bohaterów. Spektakl będzie manifestem artystycznym, głównym elementem nowo powstałego projektu edukacyjnego, którego celem jest wykorzystanie pedagogiki i praktyki teatralnej do tworzenia relacji między nauką a społeczeństwem.

Rezydent: Michele Luchetti
Opieka: Kamila Klamut

czw. 10.02.202218.00

Pobierz „Oświadczenie dotyczące stanu zdrowia” przed udziałem w wydarzeniu Instytutu Grotowskiego i zapoznaj się z „Regulaminem uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu”.