Aktualnie jesteś: Teatr na faktach / Koniec świata już był

Gdzieś w lesie

Na podstawie rozmów odbytych na pograniczu polsko-białoruskim

Czytanie performatywne w ramach półmaratonu „Koniec świata już był” Teatru na faktach

sob. 25.06.202219.30
Piekarnia oraz Facebook Instytutu Grotowskiego

Wstęp wolny. Podczas wydarzenia prowadzona będzie zbiórka datków na rzecz Fundacji Ukraina

Czas trwania: ok. 25 min

Gdzieś w lesie
Proj. Barbara Kaczmarek

To już prawie zapomniana historia ukryta gdzieś głęboko w lesie. Czasami przypomina zabawę w chowanego, czasami w bandytów i policjantów. W opowieści wystąpią leśniczka, dobre małżeństwo, student i paru zagubionych chłopców. W tle listopadowa mroźna noc, nikła czerwień latarek oraz sarnie tropy. Otacza nas iście bajkowy las. Ta historia zdarzyła się jednak naprawdę i chyba nikt o niej jeszcze nie słyszał.

Scenariusz czytania powstał na podstawie rozmów odbytych na pograniczu polsko-białoruskim. Bohaterami są mieszkańcy, aktywiści, ludzie którzy w pobliskim lesie zetknęli się z uciekinierami z Afryki, Ameryki i Azji.

Fot. Tobiasz PapuczysJakub Tabisz jest twórcą spektakli dokumentalnych „Nowi” , „Kwarantanna”oraz „Paraliż. Sprawa Igora Stachowiaka”, akcji performatywnej „Bohater.dok”. Dwukrotnie nominowany do Wrocławskiej Nagrody Artystycznej w roku 2019 i 2021. Wyróżniony tytułem „30 Kreatywnych Wrocławia 2021”. Na co dzień pracuje w Instytucie Grotowskiego, gdzie koordynował festiwale „Scena ulicy”, „Kartoteka rozrzucona” oraz „Dziady. Recykling”. Obecnie prowadzi projekt „Teatr na faktach”. Był odpowiedzialny za organizację wielu wydarzeń performatywnych, m.in. „Most do San Sebastian”, „Kochani ludożercy” i akcji Wybory Literackie.

Proj. Barbara Kaczmarek