Warsztaty prowadzone przez Françoise Walot w asyście Joanny Kurzyńskiej
pt.–niedz. 31.03 – 2.04.2023
Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli
W językach polskim i angielskim
Brak miejsc
Warsztaty „Głos/dźwięk w ruchu” są skierowane do osób, które pracują w materii sztuk performatywnych, aktorstwa i śpiewu, a także studentom szkół artystycznych, pedagogom oraz każdemu, kto jest zainteresowany sztuką wystąpień publicznych i codziennym odkrywaniem głosu.
Podczas tego spotkania uczestnicy pogłębią połączenia pomiędzy ciałem, oddechem i głosem, posługując się ćwiczeniami wypracowanymi przez Kristin Linklater.
Główne kierunki pracy:
Podstawy pracy nad głosem w ruchu:
Jak:
Obowiązuje wygodne ubranie treningowe.
Uczestnicy proszeni są o przygotowanie fragmentu (ok. 10 linijek) tekstu w pierwszej osobie (wiersz lub monolog) i nauczenie się go na pamięć.
Françoise Walot – aktorka, reżyserka i trenerka głosu. Ukończyła z wyróżnieniem Conservatoire Royal de Liège w Belgii. Jest certyfikowaną nauczycielką metody Kristin Linklater ‒ w 1993 roku w Stanach Zjednoczonych ukończyła program kształcenia nauczycieli „Freeing the Natural Voice” Kristin Linklater.
Joanna Kurzyńska jest wrocławianką, absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie skrzypiec. Pracuje jako aktorka, piosenkarka, multiinstrumentalistka, kompozytorka i pedagożka. Warsztat teatralny i wokalny kształciła pod okiem polskich i zagranicznych pedagogów i praktyków. Debiutowała w musicalu „Piotruś Pan” w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Współpracowała m.in. z Wrocławskim Teatrem Lalek, Akademią Praktyk Teatralnych Gardzienice, Teatrem Muzycznym Capitol, Akademią Sztuk Teatralnych w Krakowie Filią we Wrocławiu, Narodowym Forum Muzyki, Sound Factory Orchestra, Camera Nera, Kwartetem Staromiejskim, wrocławską grupą perkusyjną Mamatucada, neTTheatre (spektakl „The Hideout/Kryjówka|” w reż. Pawła Passiniego) oraz triem wokalno-instrumentalnym SUTARI.
Od powstania Młodzieżowej Akademii Musicalowej we Wrocławiu w 2009 roku prowadzi tam zajęcia aktorskie oraz reżyseruje spektakle z udziałem wychowanków. Od 2017 roku związana artystycznie i pedagogicznie ze Studiem Kokyu (spektakl „Halo?” w reż. Przemysława Błaszczaka oraz większość warsztatów i programów edukacyjnych prowadzonych przez Studio).
Uhonorowana Stypendium Artystycznym Marszałka Województwa Dolnośląskiego, w ramach którego prowadziła autorski projekt muzyczny „Przyjdę do siebie”, prezentowany w całym kraju (album EP promujący materiał wydany w 2014), oraz Stypendium Twórczym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który dał początek jej autorskiej ścieżce badawczej nad głosem, która jest kontynuowana w studiu Voice In Progress.
Z pasją oddaje się zgłębianiu technik uwalniania naturalnego głosu w procesie pracy z aktorem, ze szczególną uwagą dla metody Kristin Linklater. W 2023 roku ukończy kurs nauczycielski metody Kristin Linklater, stając się pierwszą w Polsce Designated Linklater Teacher. Uhonorowana medalem „Zasłużona dla Kultury Polskiej” w grudniu 2021 roku.
pt. 31.03
17.00–20.00 sesja pracy
sob. 1.04
10.00–13.00 sesja pracy
15.00–18.00 sesja pracy
niedz. 2.04
10.00–13.00 sesja pracy
15.00–18.00 sesja pracy
Koszt: 1100 PLN
Bezzwrotna zaliczka rezerwująca miejsce: 300 PLN
W przypadku rezygnacji z uczestnictwa do 30 dni przed terminem warsztatów następuje zwrot wpłaty pomniejszonej o zaliczkę (800 PLN), do 15 dni 50% wpłaconej kwoty pomniejszonej o zaliczkę (400 PLN), w przypadku późniejszej rezygnacji wpłata jest bezzwrotna.
Wypełnioną kartę zgłoszenia prosimy przesłać do 15 marca 2023 na adres jk.voiceinprogress@gmail.com. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń oraz wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 300 PLN (po wcześniejszym zaakceptowaniu zgłoszenia przez prowadzącą).
Brak wpłaty zaliczki w ustalonym terminie jest rozumiany jako rezygnacja z udziału w warsztatach.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia lub zmiany terminu z przyczyn od niego niezależnych z zachowaniem terminu minimum 7 dni roboczych od wydarzenia. W przypadku odwołania wydarzenia przez organizatora, zgłaszający otrzyma zwrot 100% dokonanych wpłat, bez uwzględnienia ewentualnych innych kosztów (np. zakupionych biletów na przejazd, koszty przewalutowania itp.).