Aktualnie jesteś: Rezydencje

Iron 2.0_Meditations on our common future

Pokaz pracy Kacper Słowikx połączony z prelekcją w ramach programu „Rezydencje artystyczne dla zespołów teatralnych i indywidualnych twórców”

pt. 10.12.2021, 18.00
Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli

Wstęp wolny, wymagana rezerwacja bezpłatnej wejściówki
W języku angielskim

Czas trwania: 45 min

Iron 2.0_Meditations on our common future
Fot. Michael OReilly

Kacper Słowik (oni/e/ich, Polska/Wielka Brytania) jest artystx teatralnym, wokalistx, kompozytorx i edukatorx. Są absolwentx kierunku European Theatre Arts na Rose Bruford College, a przez ich badania i prace chcą dzielić się Uważnością i szacunkiem do natury. Ich głównym przedmiotem eksploracji jest proto-teatr, trening głosu i praktyki Mindfullness. W przeszłości pracowax z takim instytucjami jak: Ladder Team, Little Angel Theatre, Stowarzyszenie Żółty Parasol i Teatr S-tworzywo.

Na granicy czasu, w miejscu bez nazwy, słowa opowieści rozbrzmiewają i przenikają ciało. Opowieść o jednym gatunku. O ich radości i jedności. Samotności i boleści. Iron jest medytacją na temat lęku ekologicznego, naszej wspólnej przyszłości i tego czy płacz jest jeszcze w stanie przynieść nam ulgę. Nie mamy wiele czasu. Powietrze nas dusi. Woda zatruwa. Szarańcza i powódź nadchodzą.

Koncepcja i wykonanie: Kacper Słowik
Opieka: Przemysław Błaszczak

O godz. 19.00 odbędzie się spotkanie z Kacper Słowikx i opiekunem rezydencji Przemysławem Błaszczakiem.

Rezydencja „Iron 2.0_Poszukiwania”, 8/11 – 11/12/2021

Projekt „Iron 2.0” jest dochodzeniem teatralnym badającym korelacje trzech odrębnych konceptów i ich interakcje w kontekście dramatycznym. Podczas rezydencji, artystx będzie eksplorować akademicko i fizycznie jak wokalne przejawy płaczu wpływają na struktury melodyczne estońskich pieśni regilaul i w jaki sposób elementy składające się na naqqāli (irańską formę dramatyczną), może wpłynąć na ich oddziaływanie.

Rezydenci: Kacper Słowik
Opieka: Przemysław Błaszczak

pt. 10.12.2021, 18.00

Pobierz „Oświadczenie dotyczące stanu zdrowia” przed udziałem w wydarzeniu Instytutu Grotowskiego i zapoznaj się z „Regulaminem uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu”.