Aktualnie jesteś: Rezydencje

Istota piękna

Rezydencja zespołu Transatlantic Group w ramach programu „Rezydencje artystyczne dla zespołów teatralnych i indywidualnych twórców”

Brak pokazu pracy

Istota piękna
Fot. Karol Jarek

Transatlantic Group (Grecja) jest organizacją non-profit założoną przez Karola Jarka i Alexandrę Kazazou w lutym 2020 roku w Atenach, która opiera się na dwóch filarach: teatrze i fotografii. Jej nazwa zaczerpnięta została z tytułu powieści Witolda Gombrowicza. „Trans-Atlantyk” jest dla nas symbolem łączącym dwa światy, a zarazem różne dziedziny sztuki. Transatlantic Group to swoista kontynuacja działalności Teatru Andra założonego przez Karola Jarka i Alexandrę Kazazou w Stambule.

W rezydencji zatytułowanej „Istota piękna”, która odbywa się w Brzezince, udział biorą również: Jakub Gontarski, Przemysław Błaszczak, Sophia Eftychiadou (współpracowniczka naukowy) i Karol Jarek (dokumentacja procesu).

Rezydenci: Transatlantic Group (Alexandra Kazazou i Karol Jarek) we współpracy z Simosem Kakalasem i Konstantinosem Moraitisem

Rezydencja „Istota piękna”, 19–27.04.2022

Co dzieje się z ciałem mającym ograniczone możliwości w różnych warunkach przestrzennych, kiedy zakłada maskę? Co to znaczy: zająć czyjeś miejsce, założyć czyjąś maskę, wejść w czyjeś ciało? Czy możliwe jest, by inna osoba naprawdę tego doświadczyła? Maska jest nie tylko maską, ale również ciałem. Nasz wybór padł na maski wykonane z silikonu ze względu na ich surrealną estetykę i fakturę – po zetknięciu ze światłem, do złudzenia przypominają właściwości ludzkiej skóry.
Simos Kakalas

Rezydenci: Transatlantic Group (Alexandra Kazazou i Karol Jarek) we współpracy z Simosem Kakalasem i Konstantinosem Moraitisem

Galeria zdjęć