Aktualnie jesteś: Rezydencje

La Ruota

Pokaz pracy zespołu Adaria w ramach programu „Rezydencje artystyczne dla zespołów teatralnych i indywidualnych twórców”

niedz. 30.01.2022, 17.00
Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli

Wstęp wolny, wymagana rezerwacja bezpłatnej miejscówki

W różnych dialektach włoskich
Czas trwania: ok. 30 min

La Ruota
Fot. Valeria Taccone

Adaria (Włochy) to zespół, który narodził się ze wspólnej wiary; z poczucia identyfikacji wyczuwalnego w dźwiękach Davidego Ambrogiego (multiinstrumentalista, wokalista); z wykorzystania ciała; z głosu Sary Giannelli, Alessii Romano i Ariany Cutrone (aktorki) oraz z pomysłu połączenia różnych języków Tullii Saliny Attiny (reżyserka). Ale przede wszystkim z doznań, które jednoczą wszystkich członków, gdy unosi ich przepływ wibracji, tworzących communitas.

Trzy kobiety zostały uwięzione w sieci znaczeń, którą utkało dla nich społeczeństwo; czasem ta sieć jest ciasna i chcą ją rozerwać, innym razem jest kołyską, która je chroni. Między pragnieniem odejścia, a pragnieniem pozostania; między krzykiem rezygnacji a krzykiem nadziei, pojawia się rozpaczliwa potrzeba poczucia się jak w domu.

Reżyseria: Tullia Salina Attinà
Występują: Alessia Romano, Ariana Cutrone, Sara Giannelli
Reżyser dźwięku: Davide Ambrogio

Rezydencja „La Ruota”, 16–30.01.2022

Punktem wyjścia pracy będzie rytuał społeczny o nazwie u sonu a ballu. Po przeprowadzeniu dokładnych badań w terenie, chcemy wykorzystać strukturę tego rytuału, w tym role i relacje, korzystając z dostępnych nam narzędzi teatralnych i performatywnych. Rytuał celebrowany jest w domu lub na rynku i nawiązuje do identyfikacji jednostki ze wspólnotą; relacji z innymi, która zachodzi poprzez pozacodzienny, wysoce zakodowany język. Rytuał ten, jak teatr dla wielu nas, jest środkiem do bycia w relacji, a nie celem samym w sobie.

Rezydencja: Adaria
Reżyserka: Tullia Salina Attinà
Inżynier dźwięku: Davide Ambrogio
Aktorki: Ariana Cutrone, Alessia Romano, Sara Giannelli
Tancerka: Sara Giannelli

niedz. 30.01.2022, 17.00

Pobierz „Oświadczenie dotyczące stanu zdrowia” przed udziałem w wydarzeniu Instytutu Grotowskiego i zapoznaj się z „Regulaminem uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu”.