Aktualnie jesteś: Otwarty Uniwersytet Poszukiwań / Semestry autorskie / Cisza przed burzą

Między ciszą a burzą

Wykład I Aleksandry Koteckiej w ramach OUP
Osoby niepełnosprawne Asystent Ograniczenie hałasu
pt.18.10.2024, 18.00
Instytut Grotowskiego, Czytelnia im. Ludwika Flaszena

Bycie performerem jest ciągłym szukaniem balansu między tym, co wewnętrzne, a tym, co zewnętrzne; jest kumulowaniem potencjału i szukaniem jego ujścia. Jednak podążanie wyłącznie za energią działania może być zgubne, gdyż każda siła w świecie wymaga swojego dopełnienia w sile przeciwstawnej, tak jak yin i yang nie wykluczając się wzajemnie, pozostają współzależne.

Wykład będzie poświęcony technikom relaksacyjnym w praktykach wschodnich: ich źródłom oraz sposobom wprowadzania tych technik do pracy performerskiej.

Fot. Tobiasz PapuczysAleksandra Kotecka  jest performerką wokalną, edukatorką głosu i technik oddechowych wyrastających z technik relaksacyjnych i jogi klasycznej, terapeutką falą dźwiękową pracującą zgodnie z nurtem teorii poliwagalnej. W latach 2004–2023 współpracowała  z wrocławskim Teatrem ZAR. Brała udział w powstawaniu spektakli: „Ewangelie dzieciństwa“, „Cesarskie cięcie”, „Anhelli. Wołanie” oraz „Armine, Sister”. Autorka i współautorka muzyki do filmów oraz spektakli realizowanych w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Twórczyni studia produkcji muzycznej Foxterrier Production. Zajmuje się polifonicznym śpiewem gruzińskim, nad którym pracuje zarówno podczas wypraw źródłowych, jak i w ramach własnych poszukiwań. Wspólnie z Tomaszem Wierzbowskim tworzyła linię muzyczną spektaklu Teatru ZAR „Anhelli. Skowyt”. Zajmuje się muzyką prawosławia, którą poznawała we Lwowie, Sankt Petersburgu i Supraślu. W 2019 powołała VoiceLAB – laboratorium pracy z głosem, który od 2020 jest częścią rządowego francuskiego programu doskonalenia zawodowego dla artystów –  Qualiopi. Od lat fascynuje się dźwiękiem, jego fizyczną naturą oraz nieskończonym potencjałem. W 2019 zaczęła współpracę z Biosonology Institute Art in Listening Accademy w Turynie. W 2022 ukończyła kurs uprawniający do pracy w charakterze terapeutki dźwięku w nurcie stymulacji biosonologicznej. Absolwentka certyfikowanego kursu Teorii Poliwagalnej w Polyvagal Institute USA. W 2023 jej projekt  „Wtargnięcia” otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Wrocławia.

pt.18.10.2024, 18.00

Jeśli są Państwo osobami z niepełnosprawnościami i planują wziąć udział w wydarzeniu, prosimy o kontakt mejlowy lub telefoniczny minimum 3 dni wcześniej: sekretariat@grotowski-institute.pl71 34 45 320. Taka informacja pozwoli nam wdrożyć rozwiązania, które sprawią, że wydarzenie będzie dla Państwa dostępne.