Aktualnie jesteś: Projekty / Szczeliny

NANGA

Koncert Magdy Dubrowskiej, Karola Goli, Macieja Dzierżanowskiego, Filipa Różańskiego w ramach projektu „Szczeliny”

niedz. 5.12.2021, 19.00
Instytut Grotowskiego, Piekarnia

Bilety:
Karnet: 40/70 PLN
Pojedyncze wydarzenie: 20/30 PLN

NANGA
Fot. Marcin Klinger

NANGA to zespół powołany do życia przez Filipa Różańskiego i Macieja Dzierżanowskiego, czyli klawiszowca i perkusjonalistę Lao Che. Do współpracy zaprosili saksofonistę i klawiszowca Karola Golę (również Lao Che) oraz Magdę Dubrowską (Gang Śródmieście, Utrata Skład). W listopadzie 2020 zespół wydał płytę „Cisza w bloku”.

Filip Różański tak wspomina początki pracy nad albumem: „Kiedy zacząłem się zastanawiać, jak i kiedy powstała NANGA, zdałem sobie sprawę, że chyba od zawsze była, wystarczyło ją tylko odkryć. Wszystko, co finalnie doprowadziło do powstania tej płyty, działo się spontanicznie i bez z góry narzuconego planu. Planowaliśmy wydać jedynie EP-kę zawierającą cztery różne stylistycznie utwory, z czterema różnymi wokalistami. Kiedy pojawiła się Magda i usłyszeliśmy jej tekst i głos, wszystko stało się jasne – ta dziewczyna musi zostać z nami na dłużej…”.

Maciej Dzierżanowski dodaje: „Razem z Filipem występujemy w zupełnie nowej dla nas roli. NANGA jest naszym dzieckiem, które rodziło się w atmosferze wzajemnych inspiracji, doświadczeń oraz pasji. Wspólnie podążamy w nieznanym kierunku pełni obaw, niepewności, ale też nadziei na genialną przygodę”.

Jak wspomina Magda Dubrowska: „Pewnego dnia dostałam wiadomość na Messengerze od Maćka i Filipa, czy chciałabym zrobić z nimi jeden utwór. Nawet się wtedy nie znaliśmy. Oczywiście się zgodziłam, bo bardzo lubię takie przygody. No i też kawałek, który mi przysłali, od razu mnie zainspirował. Jeszcze tego samego wieczoru zaczęłam pisać tekst. Kiedy miesiąc później przyjechałam do Włocławka na nagranie, poznaliśmy się osobiście. I zaiskrzyło”.

Wokal, bas, sampler: Magda Dubrowska
Saksofon, flet, klawisze: Karol Gola
Perkusja, sampler: Maciej Dzierżanowski
Klawisze, sampler, wokal: Filip Różański

niedz. 5.12.2021, 19.00

Karnet 3–5.12.2021

Ścieżka karnetowa w grudniu uwzględnia wszystkie tytuły biletowane: seans teatralny „Szeol | שאול” (pokaz 4 grudnia), film „Ciało nie kłamie”, performans „Przemieszczenie” i koncert „NANGA”.

 

Pobierz „Oświadczenie dotyczące stanu zdrowia” przed udziałem w wydarzeniu Instytutu Grotowskiego i zapoznaj się z „Regulaminem uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu”.

Galeria zdjęć