Warsztaty prowadzone przez Joannę Kurzyńską w asyście Marie Walker (Studio Kokyu)
sob.–niedz. 20–21.05.2023
Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli
W języku polskim z możliwością tłumaczenia na język angielski
Zapisy do 15 maja 2023
Kolejny termin: 1–7.09.2023
„Odetchnij – zaśpiewaj” w krótszej, weekendowej odsłonie to odpowiedź Joanny Kurzyńskiej na potrzeby tych głosów, które nie mogą pozwolić sobie na dłuższe wyjazdy, a pragną połączyć doświadczenia metodyczne z praktycznym uwolnieniem głosu w pieśni i improwizacji.
Joanna Kurzyńska, w asyście Marie Walker, poprowadzi uczestników i ich głosy w stronę lepszego zrozumienia, świadomości oraz rozwibrowania. Czerpiąc z pracy swoich mistrzów, w tym Kristin Linklater, prowadząca pragnie oddać głosowi należną mu swobodę i wolność, przyzwolenie na szczerą ekspresję.
Praca będzie podzielona na dwie części: doświadczenie indywidualne i doświadczenie grupowe. Każdy uczestnik będzie miał szansę wkroczyć na własną ścieżkę pracy z głosem. Jako grupa będziemy mogli doświadczyć siły wsparcia, jakie daje wzajemne dzielenie się głosem i spotkanie w nim poprzez pieśń, rozmowę, oddech, ruch i milczenie.
Warsztaty mają charakter otwarty. Każdy będzie miał szansę pracować z głosem na miarę swoich potrzeb i możliwości. Umiejętności wokalne i aktorskie nie są żadnym wymogiem. Każdy ma prawo pracować ze swoim głosem z indywidualnych powodów.
Elementy pracy:
Joanna Kurzyńska pochodzi z Wrocławia. Z zawodu skrzypaczka (Akademia Muzyczne im. K. Lipińskiego we Wrocławiu), ale zagra na wszystkim, na czym trzeba. Jest aktorką, wokalistka, kompozytorką oraz pedagogiem aktorstwa i pracy z głosem.
Warsztat aktorski i wokalny kształciła pod okiem polskich oraz zagranicznych pedagogów i praktyków, jednak za swoje najważniejsze nauczycielki uważa Emmę Bonnici, Kristin Linklater oraz Małgorzatę Jaworską-Kaczmarek – swoją mamę. Debiutowała w 2000 roku w musicalu „Piotruś Pan” w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Jest współzałożycielką Młodzieżowej Akademii Musicalowej we Wrocławiu, gdzie od 2009 roku prowadzi zajęcia aktorskie oraz reżyseruje spektakle z udziałem wychowanków. Została uhonorowana Stypendium Twórczym MKiDN, które dało początek jej autorskiej ścieżce badawczej Voice In Progress. W latach 2020–2021 współpracowała z zespołem SUTARI.
Związana z Instytutem Grotowskiego w latach 2017–2023 głównie poprzez Studio Kokyu – współtworzyła z Przemysławem Błaszczakiem linię badawczą i warsztatową Studia, brała udział w spektaklu „Halo?” (2018) oraz „Działaniu Medea” (2022/23), ale także przez działalność autorską Studia Voice In Progress, w którym prowadzi badania nad źródłem, możliwościami i znaczeniem ludzkiego głosu, ze szczególnym uwzględnieniem metody „Uwolnij swój głos” Kristin Linklater.
W grudniu 2021 roku została odznaczona medalem „Zasłużona dla Kultury Polskiej”. W 2023 roku uzyskała tytuł Designated Linklater Teacher.
sob. 20.05.2023
10:00–13:00 i 15:00–19:00
niedz. 21.05.2023
11:00–14:00 i 16:00–19:00
Kolejny termin: 1–7.09.2023
Koszt: 550 PLN
Bezzwrotna zaliczka rezerwująca miejsce: 150 PLN
W przypadku rezygnacji z uczestnictwa do 30 dni przed terminem warsztatów następuje zwrot wpłaty pomniejszonej o zaliczkę (400 PLN), do 15 – 50% wpłaconej kwoty pomniejszonej o zaliczkę (200 PLN), w przypadku późniejszej rezygnacji wpłata jest bezzwrotna.
Wypełnioną kartę zgłoszenia prosimy przesłać najpóźniej do 10 maja 2023 na adres: jk.voiceinprogress@gmail.com. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń oraz wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 150 PLN (po wcześniejszym zaakceptowaniu zgłoszenia przez prowadzącą).
Brak wpłaty zaliczki w ustalonym terminie jest rozumiany jako rezygnacja z udziału.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia lub zmiany terminu z przyczyn od niego niezależnych z zachowaniem terminu minimum 7 dni roboczych od wydarzenia.
W przypadku odwołania wydarzenia przez Organizatora Zgłaszający otrzyma zwrot 100 % dokonanych wpłat, bez uwzględnienia ewentualnych innych kosztów (np. zakupionych biletów na przejazd, koszty przewalutowania itp.).