Aktualnie jesteś: Teatr na faktach

Pierwsza pomoc w kryzysie psychicznym

Warsztaty psychoedukacyjne prowadzone przez Sylwię Patrycję Olesińską

Wydarzenie towarzyszące spektaklowi „Cambio dolor. Wyznanie wiary”

niedz. 26.06.2022, 20.30
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium

Zapisy do 20 czerwca pod adresem mailowym warsztat1pomoc@gmail.com

Pierwsza pomoc w kryzysie psychicznym
Fot. archiwum prywatne

Według raportu dotyczącego sytuacji społecznej osób LGBTA w Polsce (za lata 2019–2020) „74% osób LGTBA uczących się i 59% studiujących miewa myśli samobójcze”. Podczas warsztatów dowiemy się, jakie są czynniki ryzyka zachowań samobójczych, jak je rozpoznawać i w jaki sposób reagować, gdy osoba w naszym otoczeniu potrzebuje pomocy. Porozmawiamy o tym, jakie symptomy zdarza nam się ignorować, które słowa ranią zamiast pomagać i co zrobić, gdy drugi człowiek znajduje się w kryzysie presuicydalnym. Warsztaty skierowane są szczególnie do rodziców, pedagogów i innych osób pracujących z młodzieżą LGBT+.

Fot. archiwum prywatneSylwia Patrycja Olesińska (ona/jej) to psycholożka i animatorka kultury. Absolwentka Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS we Wrocławiu na kierunku psychologia ze specjalnością kliniczną oraz Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy na kierunku film. W swoich działaniach artystycznych i zawodowych stara się łączyć psychologię oraz teatr. Od kilku lat aktywnie działa w różnych inicjatywach oraz organizacjach pozarządowych, m.in. w Dolnośląskim Stowarzyszeniu Aktywnej Rehabilitacji ART we Wrocławiu (stowarzyszenie działające na rzecz osób doświadczających chorób psychicznych). Wszystkie działania terapeutyczne bazują na metodach pochodzących z arteterapii (m.in. filmoterapia, choreoterapia, muzykoterapia). Prowadziła autorskie zajęcia z dramoterapii. Przez kilka lat występowała wraz z Teatrem Integracyjnym EUFORION na przeglądach teatralnych w Polsce i zagranicą. Współpracuje z Teatrem Układ Formalny, gdzie pełni role konsultantki, psycholożki i specjalistki działań edukacyjnych. Współpracowała przy realizacji warsztatów będących nieodłącznym elementem spektakli: „#[+#@!? (słowo na G)” (reż. Grzegorz Grecas) oraz „Cicho/Tiho” (reż. Katarzyna Dudzic-Grabińska).

Wstęp wolny

Zapisy do 20 czerwca pod adresem mailowym warsztat1pomoc@gmail.com. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Cambio dolor. Wyznanie wiaryCambio dolor. Wyznanie wiary

Patroni medialni

Pierwsza pomoc w kryzysie psychicznym Pierwsza pomoc w kryzysie psychicznym