Aktualnie jesteś: Rezydencje

Projekt I

Pokaz pracy Gintarė Šmigelskytė w ramach programu „Rezydencje artystyczne dla zespołów teatralnych i indywidualnych twórców”

pt. 30.09.2022, 18.00
Studio Na Grobli

Czas trwania: 45 min
W językach litewskim i angielskim
Dla widzów od 16 r.ż.

Gintarė Šmigelskytė (Litwa) jest profesjonalną aktorką, tancerką, performerką, choreografką i nauczycielką. W 2017 roku ukończyła studia licencjackie na kierunku Teatr Muzyczny na Vilniaus kolegija, a w 2019 roku ukończyła studia magisterskie w Królewskiej Akademii Sztuk Dramatycznych. Od 2020 roku uczy techniki Labana w Litewskiej Akademii Teatru i Muzyki. W przeszłości pracowała w różnych gatunkach sztuk performatywnych (musical, teatr klasyczny, film, różne spektakle).

Podczas pokazu pracy zaprezentowana zostanie partytura ruchowa – efekt badań 4 etapów procesu indywiduacji C.G. Junga: 1) spotkanie z cieniem, 2) spotkanie z aminą/animusem, 3) osobowość maniczna i 4) Jaźń. Praca ma na celu zbadanie punktów łączących teatr fizyczny i postdramatyczny.

Koncept i wykonanie: Gintarė Šmigelskytė
Opieka: Przemysław Błaszczak

ŠAAŠ. Proces indywiduacji (J.C. Jung) i poszukiwanie punktów styku teatru fizycznego i postdramatycznego, 27.08 – 30.09.2022

Podczas rezydencji skupię się na badaniu partytury ruchowej opartej na działaniach fizycznych, odkrywaniu możliwości mojego ciała i umysłu, czerpiąc inspirację z teorii indywiduacji C.G. Junga. Jednocześnie będą szukac punktów styku między między teatrem fizycznym a teatrem postdramatycznym.

Rezydentka: Gintarė Šmigelskytė
Opieka: Przemysław Błaszczak