Aktualnie jesteś: VoiceLAB / Warsztaty

Przez wibrację do ciszy–biosonologia/introcepcje

Sesja terapii falą dźwiękową poprzedzona sesją relaksacji grawitacyjnej Aleksandry Koteckiej

wt. 23.04.2024, 18.00–20.00
Studio Na Grobli Instytutu Grotowskiego
W językach polskim i angielskim

Zapisy do 19 kwietnia

Przez wibrację do ciszy–biosonologia/introcepcje
fot. Rafał Skwarek

Introcepcja to głębokie spojrzenie wewnątrz, uczenie się słuchania ciała na nowo.
Introcepcja to r
ozpoznawanie gromadzących się napięć oraz odkrywanie w nich języka, którym mówi do nas nasze ciało.
To szukanie rozluźnienia, balansu i stabilności.
To szukanie otwarcia.
To odkrywanie relacji ciało-umysł: niekończącego się cyklu wzajemnie wpływających na siebie zależności.

Proponowane techniki relaksacyjne mające na celu stopniowe otwieranie ciała, oparte na pracy z dociążeniem i grawitacją jako głównymi narzędziami rozluźnienia uczą podążania za potrzebami ciała. Uzyskane dzięki nim rozluźnienie stanowi także przygotowanie do terapii falą dźwiękową.

Wibracyjny charakter dźwięku pozwala wypracować potężne narzędzie, które umożliwia uruchomienie organicznej odpowiedzi organizmu. Przygotowuje je tym samym do psychofizycznego wyrównania w kierunku homeostazy, otwierając dostęp do naszych najgłębszych zasobów, wraz z możliwością samoleczenia i kompensacji czynników stresowych.

Fot. Tobiasz PapuczysAleksandra Kotecka od 2004 r. współpracuje z Teatrem ZAR. Brała udział w powstawaniu spektakli: Ewangelie dzieciństwa“, Cesarskie cięcie”, Anhelli. Wołanie” oraz Armine, Sister”. Autorka i współautorka muzyki do filmów oraz spektakli w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Twórczyni studia produkcji muzycznej Foxterrier Production. Zajmuje się polifonicznym śpiewem gruzińskim, nad którym pracuje zarówno podczas wypraw źródłowych, jak i w ramach własnych poszukiwań. Wspólnie z Tomaszem Wierzbowskim tworzy linię muzyczną spektaklu Teatru ZAR „Anhelli. Skowyt”,  a także prowadzi projekt pracy nad polifonicznymi pieśniami gruzińskimi. Zajmuje się muzyką prawosławia, którą poznawała we Lwowie, Sankt Petersburgu i Supraślu. Efektami swoich poszukiwań dzieli się podczas warsztatów. Od 2019 prowadzi we Wrocławiu cykle rocznych warsztatów laboratoryjnej pracy VoiceLAB. Od 2020 ten program warsztatowy jest częścią francuskiego programu Qualiopi. Bada wpływ technik relaksacyjnych na pracę performera.

Od lat fascynuje się dźwiękiem, jego fizyczną naturą oraz nieskończonym potencjałem. W 2019 zaczęła współpracę z Biosonology Institute Art in Listening Accademy w Turynie. W 2022  ukończyła kurs uprawniający do pracy jako terapeuta dźwięku w nurcie stymulacji biosonologicznej.

 

100 PLN jedna sesja

Zgłoszenia za pomocą formularza prosimy przesłać do 19 kwietnia 2024. Prosimy o dokonanie wpłaty po uzyskaniu potwierdzenia uczestnictwa drogą e-mailową. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeśli są Państwo osobami ze specjalnymi potrzebami i planują wziąć udział w wydarzeniu, prosimy o kontakt e-mailowy lub telefoniczny minimum 3 dni wcześniej: sekretariat@grotowski-institute.pl, 71 34 45 320. Taka informacja pozwoli nam wdrożyć rozwiązania, które sprawią, że wydarzenie będzie dla Państwa dostępne.