Aktualnie jesteś: Festiwal Ciszy / Ciało Ciszy

Przez wibrację do ciszy. Wprowadzenie do biosonologii – terapii falą dźwiękową

Wykład Aleksandry Koteckiej
W ramach Festiwalu Ciszy, linia programowa „Ciało Ciszy”

czw. 4.04, 17.00–17.45
Bulvary (Księcia Witolda 11, Wrocław)

Udział bezpłatny, wymagana rezerwacja bezpłatnej wejściówki

Przez wibrację do ciszy. Wprowadzenie do biosonologii – terapii falą dźwiękową
proj. Barbara Kaczmarek

„Przez wibrację do ciszy” to cykl wydarzeń  pokazujący spektrum możliwości, jakie daje  praca z dźwiękiem oparta o fizyczny aspekt odczuwania wibracji. 

Podczas wykładu zostaną przedstawione najważniejsze zagadnienia dotyczące biosonologii.  Jest to  terapia dźwiękiem oparta na stymulacji ciała falami o bardzo precyzyjnych częstotliwościach, znajdujących przełożenie na sposób funkcjonowania poszczególnych organów ciała, w tym mózgu. Wibracyjny charakter dźwięku oferuje potężne narzędzie zdolne uruchomić organiczną odpowiedź organizmu, przygotowując go do psychofizycznego wyrównania w kierunku homeostazy, otwierając tym samym dostęp do naszych najgłębszych zasobów (wraz z możliwością samoleczenia i kompensacji czynników stresowych).

Biosonologia to nie tylko nauka badająca wpływ dźwięku na ciało; to cała filozofia dostrzegająca niekończący się potencjał wibracji, wyrastający z fascynacji fenomenem dźwięku sięgającego pierwotnych technik medycznych.

Fot. Tobiasz PapuczysAleksandra Kotecka od 2004 r. współpracuje z Teatrem ZAR. Brała udział w powstawaniu spektakli: Ewangelie dzieciństwa“, Cesarskie cięcie”, Anhelli. Wołanie” oraz Armine, Sister”. Autorka i współautorka muzyki do filmów oraz spektakli w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Twórczyni studia produkcji muzycznej Foxterrier Production. Zajmuje się polifonicznym śpiewem gruzińskim, nad którym pracuje zarówno podczas wypraw źródłowych, jak i w ramach własnych poszukiwań. Wspólnie z Tomaszem Wierzbowskim tworzy linię muzyczną spektaklu Teatru ZAR „Anhelli. Skowyt”,  a także prowadzi projekt pracy nad polifonicznymi pieśniami gruzińskimi. Zajmuje się muzyką prawosławia, którą poznawała we Lwowie, Sankt Petersburgu i Supraślu. Efektami swoich poszukiwań dzieli się podczas warsztatów. Od 2019 prowadzi we Wrocławiu cykle rocznych warsztatów laboratoryjnej pracy VoiceLAB. Od 2020 ten program warsztatowy jest częścią francuskiego programu Qualiopi. Bada wpływ technik relaksacyjnych na pracę performera.

Od lat fascynuje się dźwiękiem, jego fizyczną naturą oraz nieskończonym potencjałem. W 2019 zaczęła współpracę z Biosonology Institute Art in Listening Accademy w Turynie. W 2022  ukończyła kurs uprawniający do pracy jako terapeuta dźwięku w nurcie stymulacji biosonologicznej.

 

czw. 4.04, 17.00–17.45

Jeśli są Państwo osobami ze specjalnymi potrzebami i planują wziąć udział w wydarzeniu, prosimy o kontakt mejlowy lub telefoniczny minimum 3 dni wcześniej: sekretariat@grotowski-institute.pl, tel. 71 34 45 320. Taka informacja pozwoli nam wdrożyć rozwiązania, które sprawią, że wydarzenie będzie dla Państwa dostępne.